JEZERO, DEČIĆ I RUDAR U POLUFINALU KUPA CRNE GORE!

Autor Balša Janković

Odigrana tri meča četvrtfinala Kupa Crne Gore, četvrti duel igraju Mornar - Budućnost

Izvor: MONDO/Petar Stojanović

Jezero, Dečić i Rudar su u polufinalu Kupa Crne Gore u fudbalu.

Tuzani su lideri Prve lige, u prethodne tri sezone dva puta su bili u finalu i njihov plasman među četiri najbolja nije iznenađenje, što se ne bi moglo reći za Jezero i Rudar.

Jezero je prvi put u finalu u samostalnoj Crnoj Gori, dok se Pljevljaci ove godine bore za opstanak.

Zanimljivo polufinale odigrali su Dečić i Petrovac na stadionu OFK Titograda, a slavili su Tuzani 2:1 golom Pjetera Ljuljđuraja u 92. minutu.

Jezero je stiglo do polufinala 6:1 protiv drugoligaša Koma, na stadionu u Beranama.

Meč izmeđi Bokelja i Rudara je odlučen u penal seriji pošto je u regularnom toku napadač domaćih Igor Poček u 61. minutu odgovorio na gol Vaska Kalezića iz penala u 22. (1:1).

U penal seriji, presudio je promašen penal napadača domaćih Vladana Kordića u trećoj seriji, odnosno odbrana mladog golmana Pljevljaka Balše Radanovića.

Za Rudar je bilo precizno svih pet izvođača.

U četvrtom duelu četvrtfinala igraju Mornar i Budućnost. Duel u Baru počinje u 17.30 časova.

Jezero - Kom 6:1

Bokelj - Rudar 1:1 - penali 4:5

Dečić - Petrovac 2:1