Odlučeno!

PIKSIJEV NAJBITNIJI SPISAK - NEMA LUKE JOVIĆA! Selektor pozvao debitante na odlučujuće mečeve!

Autor Dušan Ninković

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi precrtao Luku Jovića sa spiska za kvalifikacione mečeve.

 Piksi precrtao Luku Jovića sa spiska za kvalifikacione mečeve Izvor: MN Press

Fudbalsku reprezentaciju Srbije u oktobru čekaju najvažniji mečevi u kvalifiakcijama za Evropsko prvenstvo, a selektor Dragan Stojković Piksi izabrao je igrače na koje računa za mečeve protiv Mađarske u Budimpešti i Crne Gore u Beogradu. Na spisku selektora fudbalske reprezentacije koji je skraćen u odnosu na onaj od pre desetak dana ima nekoliko veoma zanimljivih imena - prvi put će na okupljanje stići Partizanov štoper Mihajlo Ilić i napadač RB Salcburga Petar Ratkov!

Takođe, poziv selektora Srbije zaslužio je i fudbaler Crvene zvezde Stefan Mitrović, a možda i najveće iznenađenje je izostanak Luke Jovića, koji se u finišu prelaznog roka iz Fiorentine preselio u Milan. Nekadašnji napadač Real Madrida propustiće okupljane nacionalnog tima, a treba istaći da u poslednje vreme ne dobija priliku ni u klubu.

Srbija će se , kao i inače, najviše osloniti na napadače Aleksandra Mitrovića i Dušana Vlahovića, dok bi podrška trebalo da im budu kapiten Dušan Tadić i Sergej Milinković-Savić. Pogledajte kompletan spisak selektora:

Na spisku selektora Stojkovića nalaze se:

  • Golmani: Vanja Milinković-Savić, Predrag Rajković, Đorđe Petrović, Boris Radunović
  • Odbrana: Nikola Milenković, Strahinja Eraković, Nemanja Gudelj, Miloš Veljković, Strahinja Pavlović, Srđan Babić, Mihajlo Ilić
  • Vezni red: Aleksa Terzić, Mihailo Ristić Nemanja Radonjić, Andrija Živković, Nemanja Maksimović, Ivan Ilić, Filip Kostić, Filip Mladenović, Saša Lukić, Stefan Mitrović, Dušan Tadić, Lazar Samardžić, Sergej Milinković-Savić, Filip Đuričić, Mijat Gaćinović,
  • Napad: Aleksandar Mitrović, Dušan Vlahović, Petar Ratkov

Mečevi u kvalifiakcijama igraju se tokom oktobarske pauze u nacionalnim prvenstvima - Srbija 14. oktobra gostuje Mađarima, a 17. oktobra igra kod kuće protiv Crne Gore. Taj meč, odnosno trijumf na njemu, mogao bi da ima presudan značaj u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, turnir na kojem Srbija nije igrala nikada - poslednji nastup zabeležila je SR Jugoslavija sa Draganom Stojkovićem u ulozi kapitena!