DRON I ZASTAVA PREKINULI UTAKMICU HRVATSKE: Skandal! Evo šta je poruka Jermenaca!

Autor Marina Periškić

Utakmica između Jermenije i Hrvatske na kratko je prekinuta nakon što se dron pojavio na stadionu.

Izvor: Tweet/404 Intel/Screenshot

Kvalifikacije za Evrospko prvenstvo u ponedeljak otvorile su reprezentacije Jermenije i Hrvatske, a duel u Jerevanu prekinut je u prvom poluvremenu zbog drona koji je uletio iznad terena u Jerevenu.

Igrao se 35.minut kada je utakmica na kratko prekinta jer je dron koji je nosio zastavu Republike Arcah, teritorije na Kavkazu koja je dio spora Jermenije i Azerbejdžana. Republiku Arcah ili Nagorno-Karabag Azerbejdžanci smatraju svojom teritorijom, a ona je razlog dugogodišnjeg konflikta Azerbejdžana i Jermenije.

Navijači su aplauzom pozdravili ovaj potez, ali iz bezbjednosnih razloga utakmica nije mogla da se nastavi dok se dron nije uklonio sa stadiona. Sudija Turin je odmah prekinuo utakmicu, a susret je završen rezultatom 1:0 za Hrvatsku golom Kramarića u 13. minutu.