Fudbal

LAUTARO DONIO INTERU NOVI TROFEJ KUPA

Autor Mirela Ljumić

Fudbaleri Intera napravili su odličnu uvertiru za istanbulsko finale Lige šampiona koje je na programu 10. juna. "Neroazuri" su odbranili pehar u Kupu Italije, savladavši Fiorentinu na Olimpiku rezultatom 2:1-

Izvor: Profimedia

Fiorentina je bolje otvorila finale, pa je Niko Gonzales u drugom minutu iskoristio asistenciju Ikonea i pogodio za 1:0 nominovanih domaćina.

Ipak, Inter se brzo konsolidovao, pa je već do poluvremena viđen preokret u režiji Lautara Martineza. Popularni "El Tioro" najprije je iskoristio dodavanje Barele i pogodio suprotni ugao gola Teraćana, a potom na sjajan način iz "polumakazica" postavio konačan rezultat.

Fiorentina je u drugom poluvremenu bila bolji rival, možda i zaslužila produžetke, a najbliži je izjednačenju bio Luka Jović, koji nije iskoristio 3 velike prilike.

Pored Intera, svoje evropsko finale ima i "Viola" - rival je Vest Hem, a meč je na programu sedmog juna.

Simone Inzagi slavio je u čak 7 uzastopnih finala, što je dodatno ohrabrenje za Interiste pred duel sa favorizovanim Sitijem.