PODGORIČANI NAPRAVILI VELIKI KORAK KA TITULI, BUDUĆNOST OD 0:2 DO REMIJA!

Autor Slavica Milović Izvor CdM

Budućnost je ostala neporažena u Nikšiću, remizirala je sa Sutjeskom (2:2) i sada može da se kaže da je favorit za titulu prvaka Crne Gore.

Izvor: MONDO/Anastasija Đonović

“Plavi” imaju i dalje tri boda više, na četiri kola prije kraja i bolji međusobni skor od aktuelnog šampiona koji je dugo vodio u derbiju.

Nikšićani su vodili 2:0 u prvom poluvremenu golovima Konrada, a Budućnost reagovala u nastavku.

Prvo je sredinom drugog dijela smanjio Simić, a u 82. je remi potpisao Sekulić.

Iskra je gubila 2:0, pa savladala Arsenal 3:2, Jedinstvo je bilo bolje od Mornara (3:1), dok je Petrovac trijumfovao u duelu sa Jezerom – 1:0.

Pogodaka nije bilo jedino u Pljevljima gdje su se sastali Rudar i Dečić.

MERIDIANBET PRVA LIGA, 32. KOLO

SUTJESKA – BUDUĆNOST 2:2
Konrad 11, 37 – Simić 68, Sekulić 82.
PETROVAC – JEZERO 1:0
Babić 86.
JEDINSTVO – MORNAR 3:1
Đorđević 49, Idrizović 68, 90 – Vukotić 4.
ARSENAL – ISKRA 2:3
Rudović 5, Manojlović 17 – Obradović 30, Rađen 43, Boljević 76.
RUDAR – DEČIĆ 0:0

Tabela: Budućnost 61, Sutjeska 58, Dečić, Arsenal, Jedinstvo 46, Petrovac 42, Mornar 35, Jezero 34, Rudar 32, Iskra 29.

Završen je derbi: Sutjeska – Budućnost 2:2, pa su Podgoričani sačuvali tri boda prednosti na prvom mjestu.

82′ – GOOOL! Izjednačenje kraj Bistrice, Sekulić je pogodio za Budućnost – 2:2.

68′ – GOOOL! Simić je pogodio za Budućnost, Sutjeska sada vodi 2:1.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme duela Sutjeska – Budućnost.

Poluvrijeme kraj Bistrice – Sutjeska vodi 2:0 protiv Budućnosti.

37′ – GOOOL! Ponovo Konad, Sutjeska vodi 2:0 u derbiju protiv Budućnosti.

32′ – Sutjeska je bolji tim u derbiju, ali je Budućnost mogla do izjednačenja – Vasilije Adžić je pogodio stativu iz slobodnog udarca.

11′ – GOOOL! Sutjeska vodi protiv Budućnosti, Konrad je zatresao mrežu Podgoričana.

1′ – Počeo je derbi Sutjeska – Budućnost.

Kraj utakmice u Petrovcu – domaćin je golom Babića u 86. minutu savladao Jezero.

86′ – GOOOL! Petrovac je poveo u duelu sa Jezerom, Babić je zatresao mrežu.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme u Petrovcu.

Poluvrijeme u duelu Petrovca i Jezera – 0:0.

1′ – Od 18 sati je počeo duel Petrovca i Jezera.

Iskra je nakon velikog preokreta, pošto je gubila 2:0, bila bolja od Arsenala – 3:2.

Kraj i u Bijelom Polju – pobjeda Jedinstva nakon preokreta protiv Iskre (3:1).

Završen je meč u Pljevljima – Rudar i Dečić su odigrali bez golova.

90′ – GOOOL! Jedinstvo vodi 3:1 protiv Mornara, drugi pogodak Idrizovića.

76′ – GOOOL! Veliki preokret Iskre, koja je golom Boljevića povela protiv Arsenala 3:2. Vodili su Tivćani 2:0.

68′ – GOOOL! Preokret Jedinstva, Idrizović je pogodio – vodi domaćin protiv Mornara u Bijelom Polju.

49′ – GOOOL! Jedinstvo je izjednačilo protiv Mornara, pogodio je Đorđević.

Nakon 45 minuta, Arsenal – Iskra 2:2, dva gola prednosti ispustili su Tivćani, Mornar vodi u Bijelom Polju, nema golova u duelu Rudara i Dečića.

46′ – Počela su druga poluvremena.

43′-GOOOL! Potpun povratak Iskre, gol Danila Rađena glavom.

32′- Rudar ostaje sa desetoricom, isključen je Nemanja Kartal.

30′-GOOOL! Ognjen Obradović sa 11 metara vraća Iskru u igru.

17′-GOOOL! Ćetko Manojlović iz penala, 2:0 za Arsenal.

5′-GOOOL! Sjajan gol Anđela Rudovića sa preko 20 metara, Arsenal vodi protiv Iskre.

4′-GOOOL! Odlično otvaranje Mornara u Pljevljima, pogodak Balše Vukotića.

1′-Počele su tri utakmice 32. kola Prve lige.

Najava utakmica:

Derbi sezone kraj Bistrice Budućnost dočekuje na prvom mjestu sa tri boda više od Sutjeske i boljim međusobnim skorom u mečevima sa Nikšićanima.

Ekipa Miodraga Džudovića jesenas je slavila na terenu najvećeg rivala pogotkom Marka Mrvaljevića, dok je drugi susret pod Goricom završen podjelom bodova, 1:1.

Sutjeska je bila takođe u krizi od sredine marta do polovine aprila, da bi se potom probudila i sa dvije pobjede u prvenstvu, ponovo došla blizu vrha tabele.

Predvođena razigranim Tajronom Konradom ekipa Nenada Brnovića juriće pobjedu, koja bi nikšićkom timu dala realne šanse da se u završnici sezone bori za titulu.

Od 16 sati biti odigrane tri utakmice. Jedinstvo će dočekati Mornar, Arsenal ekipu Iskre, a Rudar sastav Dečića.

Od 18 će na teren Petrovac i Jezero, dok je za 20 sati zakazan najvažniji meč kola u Nikšiću.

Na vrhu tabele Budućnost ima tri boda više od Sutjeske, a sjajni Arsenal se sa Dečićem i još jednim prijatnim iznenađenjem Jedinstvom bori za mjesta u Evropu.

U zoni baraža su Jezero i Rudar, u najtežoj poziciji kada je opstanak u pitanju je Iskra.