TITULA, LIGA ŠAMPIONA I ISTORIJA! Crvena zvezda je opet prvak Srbije - NEMA JOJ RAVNOG u Superligi!

Autor Slavica Milović

Crvena zvezda pobedom protiv TSC-a "ovjerila" osvajanje titule, šest kola prije kraja.

Crvena zvezda pobedila je TSC 4:1 (1:1) i plasirala se u grupnu fazu Lige šampiona. Golovima trostrukog strelca Osmana Bukarija i "bombom" Gelora Kange, ekipa Miloša Milojevića preokrenula je posle iznenadnih 0:1 na "Marakani", golom Ifeta Đakovca iz penala u 20. minutu. Ipak, crveno-bijeli su iz minuta u minut stabilizovali igru, pojačali pritisak na gol gostiju i uspjeli da važnim golom Bukarija pred pauzu izjednače, a onda su u dodatnih 45 minuta samo "ovjerili" pobjedu asistencijama Aleksandra Pešića i Aleksa Viga.

Pred crveno-bijelima je još šest utakmica plej-ofa bez rezultatskog značaja, mada se to sigurno neće moći reći bar za sledeću, u kojoj će gostovati Partizanu u Humskoj u sredu, u 170. "večitom" derbiju koji će biti odigran bez prisustva navijača. Posle toga, takmičarski motiv crveno-bijeli tražiće u Kupu Srbije, u kojem Zvezdu kao branioca trofeja očekuje četvrtfinale protiv Napretka u Kruševcu 3. maja.

Kada je Superliga u pitanju, Zvezda za ovu sezonu više nema bilo kakvih briga.