Fudbal

NOVI TRIJUMF LACIJA, FENOMENALAN GOL SERGEJA

Autor Mirela Ljumić Izvor mondo.rs

Fudbaleri Lacija slavili su na gostovanju u Monci rezultatom 2:0. Ovaj trijumf je učvrstio izabranike Mauricija Sarija na drugoj poziciji i u "top4" zoni koja garantuje plasman u Ligu šampiona.

Izvor: Tv Arena Sport/Screenshot

Nakon što je u prvom poluvremenu Pedro pogodio u 13. minutu sve je bilo gotovo kada je popularni SMS u 56. minutu povisio rezultat na 2:0.

Napravili su defanzivci Monce faul na 25 metara od gola, što je Srbin surovo kaznio preciznim udarcem preko zida.

Lacio je sada na 55 bodova, a poslije serije od tri poraza Intera uspjeli su da budu drugi na tabeli. Imaju pet bodova više od "neroazura", sedam od Milana i Atalante, osam od Rome, a čak 11 od Juventusa i djeluju sve sigurnije na mjestu koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone.