Autor Slavica Milović Izvor mondo.rs

Pari Sen Žermen ponovo ispao u osmini finala Lige šampiona!

POKLON VERATIJA, MOTING TO NE PROPUŠTA: Bajern poveo protiv PSŽ-a u Minhenu / 08.3.2023.
Izvor: Youtbue/Arena sport TV

Pari Sen Žermen ispao je od Bajerna u dvomeču osmine finala Lige šampiona. Šampion Francuske poražen je u Minhenu 0:2, golovima Erika Čupo-Motinga nakon ogromne greške Marka Veratija i asistencije Leona Gorecke u 61. minutu, a onda i golom Serža Gnabrija u 89. minutu posle kontre tima Julijana Nagelsmana. Taj gol namjestio je Žoao Kanselo i njime je završen još jedan neuspješni pokušaj Pari Sen Žermena da osvoji trofej koju mu nedostaje i za koji su prebogati vlasnici dali stotine i stotine miliona eura.

I bez povrijeđenog Nejmara, koji je završio sezonu, očekivalo se da Leo Mesi i Kilijan Mbape ove sezone ipak naprave iskorak pod vođstvom trenera Kristofa Galtijea, ali od toga nije bilo ništa. PSŽ je najpre izgubio u Parizu na Parku prinčeva, a onda je u Minhenu umalo doživio pravi potop, ali je gol Bajerna za velikih 3:0 u završnici poništen zbog ofsajda. I uz tu odluku sudijskoj tima, ovaj poraz sigurno će boljeti sve u PSŽ-u, koji je odavno prevazišao granice Francuske, ali i dalje ne može da osvoji trofej koji sanja od početka vladavine "Katar sports investmenta" klubom.

Ovako je Bajern poveo 1:0