TAKO TO IDE

DA LI JE OVO NAJGORE SIMULIRANJE IKADA? Golman Junajteda se bacio, pa ga stigla KARMA - primio gol u 90. minutu!

Autor Anđela Pešić Izvor mondo.rs

David de Hea je simulirao i čuvao vreme za Mančester junajted, a Arsenal je to kaznio.

Izvor: Arena Sport /Printscreen

Arsenal je posle preokreta u 90. minutu pobijedio Mančester junajted 3:2 (1:1) u okviru 21. kola Premijer lige i sa ta tri boda "tobdžije" su još jednom pokazale da su najozbiljniji kandidati za titulu. Čekaju je navijači skoro dvije decenije, a pošto se fudbaleri Mikela Artete nisu zadovoljili sa bodom, kao što jeste recimo David de Hea, vrlo brzo im je "vraćeno" i zasluženo su se radovali velikom trijumfu.

Dok je Arsenal "kidisao" i htio novi gol, Davi de Hea je krao vrijeme i pokušavao da sačuva svom timu bod, tako da nije birao sredstva i u 86. minutu se pošteno obrukao zbog toga...

Imao je loptu u svojim rukama i gledao je ka svojim saigračima, kada ga je blago zakačio Edi Enketija, dvostruki strijelac u derbiju, da bi dvije sekunde kasnije španski golman pao kao pokošen. Počeo je da se prevrće i glumi da je povrijeđen, na šta su svi u Arsenalu reagovali sa osmehom. Nevjerovatno je šta je De Hea pokušao da iscenira dok utakmicu snima desetine kamera, valjda u nadi da će Enketija dobiti žuti karton, a i da će uštediti vrijeme.

Sudija je nasjeo i prekinuo meč, a španski golman je neko vrijeme proveo na travi. Uštedio je čitav minut, ali je vrlo brzo posle toga morao da vadi loptu iz mreže. Upravo je Enketija pogodio za pobjedu...