MESI I ARGENTINA NAKON TRILERA U POLUFINALU: prokockali sve, pa dobili HEROJA - čudo od golmana spasilo Argentinu

Autor Kristina Milović

Argentina u polufinalu!

Fudbaleri Argentine i Hrvatske biće rivali u polufinalu Svjetskog prvenstva u Kataru.

Argentina je večeras na Lusail stadionu, u četvrtfinalnom meču, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladala Holandiju 6:5.

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 2:2, a promjene rezultata nije bilo ni nakon produžetaka.

Argentina je povela golom Nahuela Moline u 35. minutu.

Na 2:0 povisio je Lionel Mesi u 73. minutu iz jedanaesterca i činilo se tada obezbijedio plasman u polufinale.

Smanjio je Vut Veghorst u 83, a isti igrač izjednačio je u 11. minutu sudijske nadoknade i izborio produžetke.

U penal seriji za Egentinu pogađali su Lionel Mesi, Leandro Paredes, Gonzalo Montijel i Lautaro Martines, dok je Enco Fernandes promašio gol.

Za Holandiju precizni su bili Ten Kopmejners, Vut Veghorst i Luk de Jong, dok je argentinski golman Emilijan Martines odbranio udarce Virdžilu van Dajk i Stivenu Bergujsu.

Hrvatska je nastup u polufinalu izborila pobjedom protiv Brazila, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, ukupnim rezultatom 5:3.

Utakmica je u regularnom toku završena 0:0, a pobjednika nije bilo ni nakon produžetaka.