MESI - BOG FUDBALA! ARGENTINA JE ŽIVA! Leo bacio magiju i donio Gaučosima TRI VRIJEDNA BODA protiv Meksika

Autor Kristina Milović Izvor Kurir

Golom fantastičnog Lionela Mesija u 64. minutu i prvencem Enca Fernandeza u finišu meča, Argentina je savladala Meksiko rezultatom - 2:0.

Lionel Messi right winger of Argentina and Paris Saint-Germain celebrates after scoring his sides first goal during the FIFA World Cup Qatar 2022 Group C match between Argentina and Mexico at Lusail Stadium on November 26, 2022 in Lusail City, Qatar. Argentina v Mexico: Group C - FIFA World Cup Qatar 2022, Lusail City - 26 Nov 2022,Image: 740382293, License: Rights-managed, Restrictions: RESTRICTED TO EDITORIAL USE, Model Release: no

Mesi se osmim golom na Mundijalima izjednačio sa legendarnim Dijegom Maradonom, dok je Fernandez lijepim pogotkom u 88. minutu nokautirao čvrstog rivala. Ali, jednostavno - Mesi je Bog fudbala!

Od samog početka je sve prštalo na terenu, nije bilo mnogo šansi, vodila se grčevita borba za svaki pedalj terena.

Blok Meksikanaca je bio neprobojan više od sat vremena, ali je onda na glavnu scenu stupio Mesi i bacio magiju, postigavši gol koji je u potpunosti promjenio tok utakmice.

Argentina je zahvaljujući prije svega neprikosnovenom lideru Mesiju i dalje živa u Kataru i čeka je odlučujući duel sa Poljskom.