DRAMA U GRUPI G - SVE RIJEŠIO GOL ZA PAMĆENJE: Kamerunci GAZILI Švajcarce, onda im presudio njihov čovjek!

Autor Mia Radulović Izvor mondo.rs

Švajcarska je pobijedila Kamerun 1:0!

Breel Embolo of Switzerland, celebrates his goal during the match between Switzerland and Cameroon, for the 1st round of Group G of the FIFA World Cup, WM, Weltmeisterschaft, Fussball Qatar 2022, Al Janoub Stadium this Thursday 24. 30761 Copyright: xHeulerxAndreyx/xSPPx spp-en-HeAn-HADE1958,Image: 739886615, License: Rights-managed, Restrictions: PUBLICATIONxNOTxINxBRAxMEX, Model Release: no

Jedini gol na meču djelo je Švajcarca Brila Embola, napadača rođenog u Janundeu, koji je tek 2014. godine dobio državljanstvo Švajcarske.

On je početkom drugog poluvremena postigao pogodak za 1:0 u 48. minutu. A do tada nije izgledalo da Švajcarska može do tri boda.

Bolji je bio Kamerun u prvom poluvremenu, imali su "lavovi" nekoliko izglednih šansi dok evropska selekcija nije imala ni šut na gol.

Ipak u drugom djelu meča pala je energija Kameruncima, igrači sa klupe nisu donijeli ništa i uslijedio je poraz koji je mogao da bude i ubjedljiviji da Haris Seferović pred kraj meča nije promašio zicer.