TRI TIMA NA VRHU: DEČIĆU BOD PROTIV JEZERA, BAKIĆ RIJEŠIO MORNAR, ŠAMPION BOLJI OD DEBITANTA!

Autor Anđela Pešić Izvor Vijesti

Nakon devet kola Prve crnogorske Meridianbet lige tri kluba su bodovno poravnata na vrhu tabele, a dva imaju samo dva boda manje od vodećeg trija, to je epilog posljednje runde uoči pauze zbog nastupa reprezentacije u Ligi nacija.

FK Budućnost
Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević i Jovana Raičević

Sutjeska, Budućnost i Dečić dijele prvo mjesto, dva koraka ispod su Jezero i Petrovac.

Dečić nije mogao da zadrži samostalnu lidersku poziciju, jer je hrabro Jezero uzelo bod u Tuzima, na debiju novog trenera Nebojše Jandrića.

Dečić je poveo srećno, greškom golmana gostiju i pogotkom Ćukovića, Bećiraj je pogodio prečku Jezera, pa Bošković stativu gola domaćih, prije nego što je Bošnjak u 59. minutu poravnao.

Budućnost je sa 2:0 riješila Mornar, u meču koji je obilježio Marko Bakić, povratnik u crnogorski fudbal - golom i asistencijom Petroviću.

Sutjeska je protiv debitanta Arsenala upisala četvrtu pobjedu na domaćem terenu.

Bilo je 2:1 za aktuelnog šampiona, koji je iz dominacije u prvom dijelu postigao samo jedan gol - Marko Vučić.

Gosti su iz prvog napada u nastavku izjednačili preko Hulijana Montenegra, ali je samo dva minuta kasnije Dušan Vuković pogodio za novo vođstvo...

Konačno je krenuo Petrovac, koji je nakon dobrog starta upao u veliku krizu - niz od šest mečeva bez pobjede (pet u prvenstvu i jedan u kupu), tim Mladena Lambulića prekinuo je u Danilovgradu, protiv Iskre 2:1.

Obradović je pogodio svoju mrežu za 0:1, a Mihailo Perović efektno izjednačio, potom i pogodio prečku.

Tri boda gostima donio je Brazilac Augusto sredinom drugog dijela.

Veliku pobjedu u derbiju sjevera ostvarilo je Jedinstvo nad Rudarom u Pljevljima - čak 3:0.

Nije bilo golova do 86. minuta, kada je Sead Dacić nakon kornera glavom doveo Bjelopoljce u vođstvo. U trećem minutu nadoknade Aleksa Mrđa je ovjerio trijumf, a Dacić svojim drugim pogotkom zaokružio odlično izdanje Jedinstva.

Lider Dečić sa novim trenerom Nebojišom Jandrićem dočekuje Jezero, najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone.