CRNOGORSKE FUDBALERKE PORAŽENE U DANSKOJ

Autor Jovana Raičević Izvor MINA

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Viborgu od Danske 5:1, u utakmici E grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Izvor: FSCG

Danska, koja je i prvi duel u Podgorici dobila 5:1, ranije je obezbijedila prvo mjesto u E grupi, a u dosadašnjem dijelu kvalifikacija ostvarila je maksimalan učinak.

Upisala je svih osam pobjeda, uz 35 postignuti i samo dva primljena gol, oba u duelu sa našom selekcijom.

Crnogorska selekcija doživjela je četvrti poraz, a ima i tri trijumfa.

Danska je povela već u trećem minutu pogotkom Holmgard, ali je u 22. minutu Jelena Vujadinović na asisetnciju Jasne Đoković izjednačila.

Domaćin je tri minuta kasnije ponovo poveo golom Pernile Harder iz jedanaesterca, dok je Stine
Balisager u 46. povisila na 3:1.

U 50. strijelac je bila Signe Brun, dok je konačan rezultat postavila Jozefin Hasbo u 83. minutu.

Crna Gora je meč odigrala bez četiri Slađane Bulatović, Armise Kuč, Anđele Tošković i Nađe Stanović.

Crnogorska selekcija u narednom kolu, 6. septembra, ugostiće maltu.

Pobjeda u tom duelu Malte mogla bi Crnoj Gori donijeti drugo mjesto na tabeli i plasman u baraž.

Za takav ishod potrebno je i da Bosna i Hercegovina ne savlada Azerbejdžan u gostima.