ARSENAL IZBORIO PRVU LIGU, TRENER PODGORICE UDARIO PROTIVNIČKOG IGRAČA!

Autor Gordana Bojanić Izvor MINA Izvor Pobjeda

Fudbaleri tivatskog Arsenala i Rudara iz Pljevalja naredne sezone igraće u Telekom Prvoj crnogorskoj ligi.

Izvor: Printscreen

Arsenal je na DG areni, u revanš meču baraža, igrao sa Podgoricom neriješeno 1:1. Plasman u viši rang izborio je zahvaljujući pobjedi u Tivtu od 4:0.

Domaćin je poveo golom Andreja Bajovića u 61. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Dejan Pepić u 78. minutu.

Rudar je izborio opstanak uprkos porazu u Pljevljima od Mladosti 2:1. Prvi duel na DG areni dobio je 4:1.

Rudar je poveo u 31. minutu golom Nikše Vujanovića. Izjednačio je Siniša Stanisavić u 40. minutu. Isti igrač tri minuta kasnije nije iskoristio jedanaesterac. Pobjedonosni pogodak postigao je Luka Mihaljević u 75. minutu.

Podgorica i Mladost naredne sezone igraće u Drugoj ligi.

Utakmice baraža obilježio je i incident.

U 55. minutu meča Pogorice i Arsenala, Jasmin Muhović je oštro startovao nad prvotimcem Podgorice, što je izazvalo burnu reakciju sa klupe Lješkopoljaca.

Ofanzivac Tivćana imao je verbalnu raspravu sa trenerom Podgorice Vojislavom Pejovićem, koji je odmah ušao u teren, a zatim glavom udario Muhovića, koji je ostao da leži na terenu, prenosi Pobjeda.

Pejović je zatim i pao na Muhovića, a njegovi saradnici sa klupe Podgorice nastojali su da ga smire.

Nastala je gužva na terenu, a sudija Vojin Vojinović ofanzivcu gostiju pokazao je žuti karton, a Pejoviću isključenje.