BUDUĆNOST ODBRANILA TROFEJ U KUPU CRNE GORE

Autor Kristina Radović Izvor Vijesti

Fudbaleri Budućnosti savladali su večeras Dečić (1:0) u finalu Kupa Crne Gore, odbranili trofej osvojen prošle sezone protiv istog rivala i spasili sezonu.

Izvor: MONDO

Budućnost se ranije oprostila od titule, sve karte bacila na Kup i večeras došla do četvrtog trofeja u ovom takmičenju.

Jedini gol na meču postignut je već u 9. minutu - Vasilije Terzić je izveo korner, Igor Ćuković šutirao glavom, lopta pogodila stativu i završila u mreži. Bio je tu i Lazar Mijović, djelovalo je prvo da je on postigao gol, ali je lopta prešla gol liniju nakon udarca Ćukovića.

Nije djelovalo da će to biti jedini gol na meču. Dečić je bio opasan, svaki put kada je lopta bila kod Draška Božovića ekipa iz Tuzi je imala šansu. Najbolju je imao Anđelko Jovanović u finišu prvog poluvremena kada je šutirao pored gola.

Šanse je imala i Budućnost, a najbolje Mijović i Igor Ivanović. Nakon udarca Ivanovića lopta je okrznula prečku.

U nastavku je ponovo zaprijetio Dečić, opet je bio opasan Božović, a najbolju šansu imao je Kristijan Vuljaj. Napadač Dečića je u 75. minutu nakon centaršuta Božovića pogodio stativu.

Drugo poluvrijeme bilo je mirnije - Budućnost je uspjela da sačuva prednost i osvoji još jedan trofej.