Fudbal

SRBIJA U ČETVRTFINALU EURA: Španci bili pred pobedom, ali jedan start je sve okrenuo!

Autor Gordana Bojanić Izvor mondo.rs

Srbija je sa 10 igrača u polju uspela da izdrži protiv Španije i da se plasira u četvrtfinale Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina.

Izvor: MN Press

Srpski kadetski tim je u dramatičnoj utakmici odigrao nerešeno sa ekipom Španije i tako su "orlići" prošli dalje!

Nakon remija sa Belgijom i pobede nad Turskom ekipa Radovana Krivokapića je sa igračem manje golom sa bele tačke uspela da dođe do boda vrednog prolaska dalje!

ŠPANIJA - SRBIJA 1:1 (0:0)
/Melja 76, Milošević 88 (penal)/

Srpskom timu je bod bio potreban za prolazak dalje i uspeli su da ga osvoje, iako su u jednom trenutku delovali jako daleko od toga. U 76. minutu napadač Deportivo La Korunje Melja je dobio loptu na strani, ušao je u sredinu i neverovatnim pogotkom matirao čuvara mreže Srbije Luku Lješkića.

Delovalo je da je sve izgubljeno kada je posle nesmotrenog starta Jovana Mijatovića on dobio drugi žuti karton i isključen je u 79. minutu. Ali ni deset minuta kasnije novi nesmotren start nam je dao nadu.

Oboren je fudbaler Srbije u šesnaestercu protivnika, a onda je Jovan Milošević preuzeo odgovornost. Pogodio je sa bele tačke za 1:1 i tako odveo Srbiju dalje.

Protivnik srpskog tima biće pobednik grupe D, što će biti Portugal, Danska ili Švedska.