"PLAVI" KRAJ BISTRICE OVJERILI PLASMAN U FINALE

Autor Alen Kasmić Izvor CdM

Budućnost će protiv Dečića braniti trofej u Kupu Crne Gore

Izvor: FK Budućnost

Podgoričani su u revanšu polufinala savladali Sutjesku 2:1 i uz trijumf u prvom susretu pod Goricom 3:0, obezbijedili mjesto u meču za trofej.

Nije utakmica dobro počela po ekipu Aleksandra Nedovića.

Već u osmom minutu Filip Knežević zatresao je mrežu “plavih”, koji su očekivali da pomoćni arbitar pokaže da se napadač Sutjeske nalazi u ofsajdu, što se nije dogodilo.

Tokom prvog dijela ređale su se šanse i dobre akcije na obje strane, a Budućnost je izjednačila lijepim golom Viktora Đukanovića.

Mladi fudbaler je sam sve uradio i preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio mrežu Ličine u 31. minutu.

Na početku nastavka, sve je definitivno riješeno. Poslije duela Đukanovića i Dreškovića, sudija Nikola Vođević je čini se prestrogo svirao penal za goste.

Uslijedila je nervoza, nesportski gest Boža Markovića ka Milošu Raičkoviću, koji je potom sa penala kompletirao preokret.

Sve je bilo jasno, ritam je pao, pa je Budućnost lako privela meč kraju.