(VIDEO) CRNA GORA IMA NOVOG ŠAMPIONA: DEČIĆ SRUŠIO BUDUĆNOST I PODIGAO SUTJESKU NA TRON

Autor Alen Kasmić Izvor MINA

Fudbaleri Sutjeske su novi šampion Crne Gore

Izvor: FK Sutjeska/Facebook

Nikšićani su danas u 32. rundi Telekom 1. CFL lagano srušili Iskru 3:0, da bi onda dočekali poraz Budućnosti od Dečića (1:2) i četiri kola prije kraja imaju 14 bodova više od "plavih".

Sutjeska je upisala 22. trijumf u šampionatu.

Lidera šampionata do pobjede vodili su Vladan Bubanja u 29, Darko Nikač u 69. i Marko Vučić u 77.
minutu.

Dečić je pod Goricom slavio nakon preokreta. Budućnost je povela autogolom Drešaja, a trijumf Tuzanima donijeli su Bećiraj i Marušić.

Mornar je u Beranama slavio protiv plavskog Jezera 2:1.

Barski tim do trećeg uzastopnog, ukupno desetog, ovosezonskog trijumfa došao je golovima Marka Ćetkovića u 6. i Aleksandra Vujačića iz jedanaesterca u 17. minutu.

Jedini pogodak za Jezero, koje je doživjelo treći uzastopni poraz, postigao je Argentinac Rodrigo Faust u 37. minutu.

Faust, koji se 11 puta upisao u strijelce, do gola je mogao i u 54. minutu, ali je promašio penal.

Mornar je od 81. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Andrej Cvijović.

Rudar je u Pljevljima pobijedio Petrovac 1:0 i zabilježio deveti trijumf ove sezone.

Odlučujući pogodak postigao je Ognjen Gašević u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Zeta je u Golubovcima, u derbiju začelja, savladala Podgoricu 1:0 i šestim trijumfom zaostatak za današnjim rivalom u borbi za opstabak svela na bod.

Pitanje poluvremena riješio je Ukrajinac Artur Zahorulko u 41. minutu.

Obje ekipe meč su završile sa po deset igrača.

U 77. minutu igrač Podgorice Luka Maraš isključen je zbog dva žuta kartona, dok je Milan Roganović iz Zete dobio direktan crveni karton u 90. minutu.

Pogledajte kako su fudbaleri Sutjeske proslavili osvajanje titule u autobusu tokom povratka iz Danilovgrada.