MAJSTORIJA SERGEJA ZA SPAS LACIJA U 93. MINUTU! Vanja i Saša su se ponadali, ali je on pokazao zašto ga traže velikani!

Srpski reprezentativac pokazao zbog čega je na meti mnogih evropskih klubova.

Malo je nedostajalo da Lacio ostane bez ijednog boda u Rimu. Torino je bio nadomak pobjede i iznenađenja na "Olimpiku", ali je sve to spriječio Sergej Milinković-Savić. Srpski reprezentativac je u 93. minutu fenomenalno asistirao, pokazao zašto ga mnogi klubovi žele, a Ćiro Imobile je pogodio za izjednačenje (1:1).

Lacio je ovom propuštenom šansom ugrozio sebi plasman u Ligu Evrope. Ima bod manje i meč više od Rome i Žozea Murinja. Uz to im prijeti Fiorentina, pa može da ostane i bez plasmana u Ligu konferencija. Do kraja igraju još pet utakmica i moraće da podignu nivo igre. U sledećem kolu dočekuju prvoplasirani Milan.

Što se utakmice tiče, gosti su poveli u 56. minutu golom Pjetra Pelegrija. Izgledalo je da će odnijeti cio plijen iz italijanske prijestonice, ali je Sergej imao drugačiju ideju, pa je tako upisao 10. asistenciju po čemu dijeli prvo mjesto sa Dominikom Berardijem iz Sasuola. Uz to je i Imobile uvećao prednost na listi strelaca u odnosu na Dušana Vlahovića, ima 25 pogodaka, dva više od Sergeja koji je pogodio protiv Bolonje.

Sergej MIlinković-Savić asistirao Imobileu
Izvor: YouTube/Serie A

Kada su srpski fudbaleri u pitanju na terenu su su bili Sergej sa jedne i Saša Lukić sa druge strane, dok su sa klupe meč gledali Dimitrije Kamenović kod domaćina i Vanja Milinković-Savić u redovima "bikova".