LAGANA POBJEDA SUTJESKE, SPEKTAKL POD GORICOM I TRIJUMF BUDUĆNOSTI

Autor Alen Kasmić Izvor MINA

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su u Podgorici, nakon preokreta, ekipu Iskre 4:2, u utakmici 30. kola Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

FK Budućnost
Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević i Jovana Raičević

Brazilac Vilijan efektnim pogotkom doveo je Iskreu u vođstvo u 48. minutu.

Izjednačio je Zoran Petrović u 62, a novo vođstvo gostima donio je Balša Sekulić u 66. minutu.

Petrović je bio strijelac i drugog izjednačujućeg pogotka u 78, a pobjedu domaćinu donio je Viktor Đukanović u 88. minutu.

Konačan rezultat, za 17. trijumf ove sezone, postigao je Petrović, svojim trećim pogotkom, ukupno osmim ove sezone.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i fudbaleri Sutjeske i Rudara.

Vodeća Sutjeska savladala je u Beranama plavsko Jezero 2:0, golovima Nikole Janjića u 37. i Filipa Kneževića u 50. minutu.

To je nikšićkom timu četvrta uzastopna, ukupno 20. pobjeda ove sezone. Jezero je prekinulo seriju od sedam uzastopnih mečeva bez poraza.

Rudar je u Pljevljima savladao Dečić 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Dušan Živković u 74. minutu.

Rudar je protiv Dečića prekinuo seriju od pet poraza i osam mečeva bez pobjede.

Poslije prvog poluvremena, nema golova u duelu Zete i Petrovca u Golubovcima, dok Mornar na DG Areni vodi protiv Podgorice 1:0.