Uživo

MANČESTER SITI JEDNIM POTEZOM SLOMIO ČELIČNI ATLETIKO: Vrela noć u Portugalu - Liverpul strepio, pa ubjedljivo slavio!

Poznati su rezultati prvih mečeva četvrtfinala Lige šampiona.

Izvor: Profimedia

Fudbaleri Mančester sitija i Liverpula ostvarili su pobjede u prvim mečevima četvrtfinala Lige evropskih šampiona.

Mančester siti je pred svojim navijačima pobijedio madridski Atletiko 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Kevin de Brujne u 70. minutu.

Liverpul je u Lisabonu savladao Benfiku 3:1, golovima Ibrahima Konatea u 17, Sadija Manea u 34. i Luisa Dijasa u 87. minutu.

Jedini pogodak za Benfiku postigao je Darvin Nunjes u 49. minutu.

Za sjutra zakazani su dueli Čelzija i Reala, odnosno Viljareala i Bajerna.

Revanš utakmice biće odigrane narednog utorka i srijede.

22:58

KRAJ I U PORTUGALU, 3:1 ZA LIVERPUL

Bila je Benfika odlična u drugom poluvremenu, smanjili su na 1:2 i imali šanse za izjednačenje, ali na kraju je Luis Dijaz donio veliku prednost Liverpulu pred revanš na "Enfildu".

22:53

KRAJ U MANČESTERU!

Siti je slavio 1:0 golom Kevina de Brujnea! Uspjeli su da slome Atletiko i imaće prednost u revanšu u Madridu!

22:53

88' - GOOOOOL, 3:1 ZA LIVERPUL!

Ponovo Liverpul ima "plus dva", jako važan gol u ovom četvrtfinalu. Keita je uposlio Luisa Dijaza, ovaj obilazi Vlahodimosa i uspijeva da smjesti loptu u mrežu.

22:33

70' - GOOOOOL, SITI VODI 1:0!

Kevin de Brujne je strijelac posle odlične lopte Fodena, utrčao je Belgijanac perfektno i lijepo gađao u dalji ugao gola Jana Oblaka! Mančester siti vodi protiv Atletika!

22:33

67' - NEMA PENALA ZA BENFIKU

Išli su gosti u brzu kontru, tamo je prelako pao Darvin Nunjez posle kontakta sa Virdžilom van Dajkom. Djeluje da je sudija donio ispravnu odluku...

22:32

60' - LIVERPUL JE JOŠ U ŠOKU

Benfika napada u serijama i talasima, poslednji je bio udarac Evertona, ali Alison odlično brani. Kakvih 15 minuta Benfike u nastavku, postigli su gol i učinili da Liverpul izgleda dezorijentisano.

22:32

GOOOOOOL, ŠOK U LISABONU, 1:2!

Benfika stiže do gola na startu drugog poluvremena! Darvin Nunjez je strijelac posle dodavanja Rafa Silve i sada je prednost Liverpula 2:1.

Ovo je malo ko očekivao...

22:10

51' - PRVI ŠUT ATLETIKA!

Ljorente je na kraju napada Atletika šutirao u gol Sitija. Nije to na kraju bilo toliko opasno, ali je prethodno Grizman dobro povukao napad gostiju. To je prvi njihov pokušaj na meču.

22:09

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

Da vidimo šta su nam ekipe spremile u nastavku.

21:55

POLUVRIJEME!

Mančester siti - Atletiko Madrid 0:0
Benfika - Liverpul 0:2

Nismo vidjeli neke prave šanse na meču u Mančesteru, Siti je dominirao, Atletiko se vješto branio, a za to vrijeme nisu nijednom napali domaću ekipu.

Na drugom meču su viđena dva pogotka, a Liverpul preko Konatea i Manea ima sigurnu prednost u Lisabonu.

21:43

GOOOOOOL, LIVERPUL VODI 2:0!

Fenomenalan pas Trenta Aleksandera Arnolda u začetku, Luis Dijaz potom uspijeva da asistira Sadiju Maneu, a ovaj duplira prednost Liverpula protiv Benfike!

U ovom dvomeču se već naslućuju neke stvari...

21:38

35' - ATLETIKO NI DA PREĐE CENTAR

Očekivano, Mančester siti dominira u posjedu lopte, ali nisu mnogo dobili time. Imaju 75% posjed lopte, Atletiko nije uputio niti jedan šut u pravcu njihovog gola, ali i Siti ima samo četiri šuta, nijedan u okvir gola Jana Oblaka.

Prilično je dosadno u Mančesteru do sada...

21:21

17' - GOOOOOL, LIVERPUL VODI 1:0!

Konate je strijelac u ranoj fazi meča protiv Benfike! Odličan centaršut Endija Robertsona iz kornera, a Konate na pravom mjestu, sam na petercu i glavom matira Vlahodimosa!

21:17

9' - KANSELO PRVI POKUŠAVA

Moglo je sada da bude opasno pred golom Atletiko Madrida, Mančester siti očekivano napada od starta meča.