HAOS!

SKANDAL U BUNDESLIGI - PREKINUT MEČ! Sudija pogođen limenkom piva u glavu, meč se ne nastavlja (VIDEO)

Autor Gordana Bojanić Izvor mondo.rs

Premijerni meč 27. kola njemačkog prvenstva između Bohuma i Borusije Menhengladbah je prekinut u 72. minutu jer je arbitar pogođen tvrdim predmetom.

Izvor: Twitter

Iz publike sa "Vonovia Rurstadiona" doletio je u 72. minutu tvrdi predmet, najvjerovatnije konzerva piva, koji je u glavu pogodio pomoćnika glavnog sudije Benjamina Kortusa, pa je meč između Bohuma i Borusije Menhegladbah (0:2) prekinut i neće biti nastavljen.

U tom trenutku, "kolti" su imali prednost od dva pogotka, koji su postigli Alesane Plea u 55. i Brel Embolo u 61. minutu, i bili su na korak od devete pobjede u Bundesligi.

S druge strane, nema nikakve sumnje da će meč biti registrovan službenim rezultatom u korist gostiju iz Gladbaha, dok domaćina očekuje žestoka kazna za ovaj incident Bohumovih navijača.

Ubrzo je Bohum uputio izvinjenje i potvrdio da utakmica neće biti nastavljena.

"Neće biti nastavka utakmice nakon prekida. Možemo samo zvanično da se izvinimo linijskom sudiji Kristijanu Gitelmanu. Najsramotnija i gorka veče je iza nas. Izuzetno glup potez", saopšio je Bohum na Tviteru.