JEZERO U GOLEADI DEKLASIRALO DEČIĆ, POBJEDE SUTJESKE I BUDUĆNOSI

Autor Alen Kasmić Izvor MINA

Fudbaleri Jezera i Iskre ostvarili su pobjede na startu proljećnog dijela šampionata Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Jezero je u Danilovgradu, u meču 20. kola, savladalo Dečić 4:2 i ostvarilo šesti trijumf ove sezone.

Plavski tim do pobjede vodili su Argentinac Rodrigo Faust u 5. i 24. i Armin Bošnjak u 81. i prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Strijelci za ekipu iz Tuizio postigli su Kristijan Vuljaj u 20. i Aleksa Marušić u 39. minutu.

Iskra je u Pljevljima trijumfovala protiv Rudara 3:0.

Ekipa iz Danilovgrada do devete pobjede ove sezone došla je golovima Balše Sekulića u 6, Vilijana u 49. i Mihaila Perovića u 61. minutu.

Fudbaleri Sutjeske i na startu proljećnog dijela šampionata nastavili su seriju dobrih rezultata, dok su bez pobjednika igrači Podgorica i Petrovac u 20. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Lider šampionata pobijedio je u Golubovcima ekipu Zete 1:0 i ostvario 13. pobjedu ove sezone.

Odlučujući pogodak postigao je Marko Matanović u 82. minutu.

Podgorica i Petrovac igrali su na DG areni neriješeno 2:2.

Domaćin je poveo golom Admira Adrovića u 11. minutu.

Izjednačio je Jovan Vujović u 16, a isti igrač bio je strijelac i drugog pogotka u 22. minutu za vođstvo od 2:1.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat, tri minuta kasnije, Adrović iz jedanaesterca.

Pobjede na startu upisali su i fudbaleri Jezera i Iskre.

Jezero je u Danilovgradu savladao Dečić 4:2 i ostvarilo šesti trijumf ove sezone.

Plavski tim do pobjede vodili su Argentinac Rodrigo Faust u 5. i 24, Armin Bošnjak u 81. i Aldin Adžović u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Strijelci za ekipu iz Tuizi postigli su Kristijan Vuljaj u 20. i Aleksa Marušić u 39. minutu.

Budućnost je u Podgorici savladala barski Mornar 2:1 i zahvaljući porazu Dečića preuzela drugo mjesto na tabeli.

Podgorički tim do deset pobjede ove sezone došao je golovima Momčila Raspopovića u 57. i Andrije Ražnatovića u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Jedini pogodak za Mornar postigao je Aleksandar Vujačić u 63. minutu iz jedanaesterca.