Uživo

MUK U MILANU, BAJERN SPRIJEČIO SENZACIJU: Firmino i Salah utišali "Meacu",

Liverpul je u Milanu došao do pobjede, dok se Bajern žestoko namučio u Austriji.

Izvor: Fonet/Antonio Calanni/AP

Dvije utakmice, pobjeda gostiju u Milanu i remi u Austriji. Tako ukratko izgleda retrospektiva večerašnjih utakmica u Ligi šampiona.

Inter je igrao hrabro, borio se, ali je Liverpul taj koji je na kraju odnio pobjedu na "Đuzepe Meaci" - 0:2 (0:0). U Salcburgu je Bajern u samoj završnici uspio da izvuče remi (1:1).

Revanš mečevi se igraju 8. marta. Inter će doći na "Enfild", dok će Salcburg juriti senzaciju u Minhenu.

Prvo poluvrijeme u Milanu je Liverpul igrao znatno ofanzivnije, prijetio je, stvarao šanse, ali je Inter imao najozbiljniju priliku. Čalhanoglu je u 16. minutu pogodio prečku posle jednog brzog napada domaćina.

Imali su gosti nekoliko šansi do kraja prvog dijela, ništa pretjerano ozbiljno, pa su mreže mirovale na pauzi.

inter liverpul
Izvor: YouTube/Arena sport TV

U drugom poluvremenu totalna promjena. Inter je preuzeo stvari u svoje ruke, počeli su da napadaju i oni su bili ti koji su diktirali tempo igre. Perišić je stvarao ogromne probleme, Džeko je čak i matirao Alisona u 60. minutu, ali je bio u ofsajdu pa je pogodak poništen.

Neposredno prije toga je Klop napravio trostruku promjenu, ušli su Dijaz, Keita i Henderson umjesto Eliota, Manea i Fabinja, to je bila četvrta izmjena jer je u pauzi u svlačionici ostao Žota, ušao je Firmino.

Nastavili su se napadi "neroazura", bila je opsada pred golom Alisona, a onda je uslijedila kazna za sve to. Posle kornera Robertsona je Firmino bio najviši u skoku, gađao je i pogodio dalji ugao za vođstvo "crvenih" u 75. minutu.

Svega osam minuta kasnije je Vidal napravio bespotreban faul, posle centaršuta je Van Dajk vratio loptu u petarac, Salah je šutirao i uz malo sreće je ona završila iza leđa Handanovića za potpuni muk u Milanu.

Bajern je u Austriju došao kao apsolutni favorit, a onda su doživjeli šok. Prvo se u 12. minutu povrijedio Okafor, zamijenio ga je Adamu i to je bio savršen potez domaćeg tima. U 21. minutu je Adamu savršenim udarcem sa ivice kaznenog prostora postigao gol i šokirao Bavarce.

Izvor: Fonet/Alexandra Beier/AP

Pokušavali su Njemci na sve načine da izjednače, tražili su gol, nisu uspjeli da ga postignu, čak je pred sam odlazak u svlačionicu VAR provjeravao penal za Salcburg, ali nije bilo najstrože kazne.

Išao je Bajern po gol, pokušavao je da izjednači, stvarali su prilike, ali lopta nikako nije htjela u gol. Tako je bilo sve do 90. minuta. Tada je Koman postigao gol za remi i spriječio je senzaciju.

Autor Alen Kasmić Izvor mondo.rs
22:48

90' - BAJERN JE IZJEDNAČIO!

Uspio je Bajern da stigne do izjednačenja. Kingsli Koman je obradovao Bavarce i rastužio Austriju.

22:43

83' - SALAH!

Liverpul ima dva gola prednosti! Uz dosta sreće je lopta došla do Salaha koji je šutirao i matirao Handanovića!

22:35

75' - FIRMINO!

Inter je napadao, Liverpul je poveo! Robertson je sjajno izveo korner, Firmino je bio bolji u skoku od Bastonija i pogodio je dalji ugao. Pokušaj odbrane Handanovića je samo dodatno uljepšao pogodak Brazilca.

22:33

73' - INTER NAPADA

Ušao je Aleksis Sančez umjesto Lautara Martineza. Inter je nastavio da napada. Damfriz je imao odličnu šansu, ali je lopta završila preko gola.

22:26

70' - BAJERN NAPADA

Nastavljaju se napadi Bajerna. Pokušavaju Bavarci da dođu do gola, ali im to za sada ne polazi za nogom.

22:18

59' - TRI PROMJENE KLOPA!

Trostruku izmenu napravio je Klop. Izašli su Eliot, Mane i Fabinjo, ušli su Keita, Henderson i Dijaz.

22:05

46' - FIRMINO UŠAO

Napravio je Klop jednu promjenu na pauzi, ušao je Roberto Firmino umjesto Dioga Žote.

21:48

45' - POLUVRIJEME

Prvo poluvrijeme je gotovo na obje utakmice.

Inter - Liverpul 0:0

Salcburg - Bajern 1:0

21:41

40' - VAN DAJK ISPRED LAUTARA

Inter, za sada, prijeti posebno iz kontri. Tako je bilo i sada, brza igra u tranziciji, Lautaro je krenuo u napad, ali je ispred njega bio Van Dajk i spriječio je veću opasnost.

Izvor: MN Press

21:33

31' - KAKVA ŠANSA ZA SANEA!

Imao je Bajern savršenu priliku da izjednači. Sane je dobio savršenu loptu, poslao je pored stative!

21:29

28' - LIVERPUL PRIJETI

Pokušava Liverpul na sve načine da dođe do vođstva, ređaju se prilike, ali nedostaje im pravi šut. Inter za sada uspijeva da blokira pokušaje protivnika.

21:23

SALCBURG VODI!

Šok za Bavarce u Austriji. Domaćin vodi! Adamu je zatresao mrežu za prednost Salcburga. Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, gađao dalji ugao i pogodio.

21:18

16' - KAKVA ŠANSA ZA ČALHANOGLUA!

Mane je imao odličnu šansu, glavom je prebacio gol, a onda je mogla da uslijedi surova kazna. Odlična akcija Intera, Čalhanoglu je sjajno šutirao iz prve, pogodio je prečku.

21:13

12' - POVREDA OKAFORA I ŠANSA GNABRIJA

Mogao je Bajern do vođstva, Gnabri je odlično šutirao, Koh je sjajno reagovao. Nedugo zatim je Okafor završio meč ranije zbog povrede, ušao je Adamu.

21:08

8' - LIVERPUL OPASNIJI

Za sada je Liverpul opasniji u Italiji. Salah je izborio korner, posle toga je Tijago šutirao tik preko prečke.

21:01

1' MEČEVI SU POČELI

Utakmice u Milanu i Salcburgu su počele.

20:58

INTER PAMTI TORESA

Posljednji put su Inter i Liverpul igrali u osmini finala Lige šamiona 2008. godine. Tada je na terenu bio i sadašnji trener Crvene zvezde Dejan Stanković.

Ipak, šou u tom duelu na "Đuzepe Meaci" ukrao je Fernando Tores sjajnim golom u 64. minutu. U prvom meču je na "Enfildu" domaćin slavio sa 2:0 golovima Džerarda i Kujta.