SJAJNO

TADIĆU, DOKTORE! DUŠAN DIRIGOVAO, AJAKS SE IGRAO: TRI majstorije za pobedu i BOMBA iz slobodnjaka za polufinale! (VIDEO)

Autor Gordana Bojanić Izvor mondo.rs

Dušan Tadić je odigrao još jedan fenomenalan meč u dresu Ajaksa, odveo je ekipu u narednu rundu takmičenja.

Kapitensku traku nosi i u Ajaksu i u reprezentaciji Srbije sa razlogom. Dušan Tadić je još jednom pokazao zbog čega je glavni igrač "kopljanika".

Na njegovim krilima je tim iz Amsterdama ostvario laku i ubedljivu pobedu u četvrtfinalu Kupa.

Deklasirali su Vitese - 5:0 (2:0), a Srbin je bio nerešiva enigma. Upisao je dve asistencije i fenomenalan pogodak i tako "pogurao" ekipu u narednu rundu takmičenja.

Prvo je u 17. minutu uposlio Entonija, da bi u 30. Ale duplirao prednost. Samo što je počelo drugo poluvreme, Ale je u 46. postigao svoj drugi gol. Tada je Tadić uzeo svetla pozornice. U 51. minutu je dao prelep gol iz sloodnog udarca, a onda u 61. ponovo asistirao Entoniju za konačan rezultat i "petardu".

Inače, Ajaks je poslednjih dana u centru skandala koji je napravio Mark Overmars. On je slao koleginicama neprikladne poruke i zbog toga je dao otkaz, a spekuliše se da bi ceo slučaj uskoro mogao da završi pred sudom.