NEOČEKIVANO

TAKO SE GUBI TITULA: SITI IM DAO 6 GOLOVA, A LIVERPUL IZGUBIO OD NJIH! Salah promašio penal, pa zicer, veliki KIKS Klopa

Autor Gordana Bojanić Izvor mondo.rs

Iznenađenja su moguća u ovo doba godine, a Liverpul polako gubi korak za Sitijem.

Mančester siti je u nedelju dao čak šest golova Lesteru u bizarnom meču na Etihadu (6:3), ali to nije naročito poremetilo igrače Brendana Rodžersa pošto su se "resetovali" i 48 sati kasnije srušili Liverpul.

Imaće za čim da žali tim Jirgena Klopa pošto se propisno ispromašivao protiv "lisica", a kazna je stigla u 59. minutu nakon lepe akcije Dusburi-Hola i Lukmana. Uzalud je menjao Nemac, pomoći nije bilo, ovo je jedan od onih dana kada vas ništa neće, pa čak ni vašeg najboljeg igrača Mohameda Salaha koji je promašio penal.

LESTER - LIVERPUL 1:0 (0:0)

Sve je možda moglo da bude drugačije da je Mo Salah iskoristio jedanaesterac u 16. minutu.

Udarac egipatskog reprezentativca odbranio je Kasper Šmajhel.

Meč je odlučio pogodak Ademole Lukmana u 59. minutu.

Do kraja su Van Dajk i Žota propustili šanse da donesu “redsima” makar bod.

Posle ovog poraza Liverpul na deobi drugog mesta zaostaje šest bodova za vodećim Mančester sitijem.

Lester je na devetom mestu sa 25 bodova.