ĆAVIJEVA BARSELONA SE IZVUKLA U ŠPANIJI: Depaj i Kutinjo spasioci - Katalonci se muče, ali upisuju bodove!

Autor Jovana Raičević Izvor mondo.rs

Drugi trijmf klupske legende na klupi.

Izvor: Profimedia

Došao je legendarni Ćavi Ernandez na klupu Barselone i verovatno tek sada vidi koliko ga težak posao čeka u voljenom klubu.

Do sada je vodio tim na tri utakmice i nema poraz. Slavio je u gradskom derbiju sa Espanjolom, remizirao sa Benfikom u Ligi šampiona, a sada je upisao novi trijmf u Primeri.

Njegova ekipa je savladala Viljareal na gostovanju - 1:3 (0:0). Do trijumfa su došli u samoj završnici zahvaljujući Memfsu Depaju i Filipu Kutinju.

Prednost katalonskom klubu doneo je Frenki de Jong u 48. minutu, da bi Samjuel Čukvueze u 76. izjednačio. Bila je to ujedno i najav drame. Depaj je u 88. vratio vođstvo, da bi u četvrtom minutu nadoknade Kutinjo sa penala "overio" trijumf.

U sledećem kolu Barsa dočekuje Betis, pa ih onda čeka drama u Ligi šampiona. Gostuju minhenskom Bajernu i ako ne pobede, a Benfika savlada kijevski Dinamo ispašće iz elite i preseliće se u Ligu Evrope.