Kompanija "Riot" najavila pokretanje sopstvene mreže i optimizaciju svetske mreže za gejmere!
Čarli Hauzer iz "Riota", kompanije koja donosi globalnu hit igru "League of Legends", na svom blogu je objavio da će ta kompanija uskoro pokrenuti sopstvenu mrežu, jer im aktuelna nije dovoljno dobra.
"Način na koji današnji provajderi usmeravaju saobraćaj na netu nije idealan za igranje igrica. Kako bismo se izborili sa time, 'Riot' će u saradnji sa provajderima pokrenuti novu mrežu, kako bi igrači mogli da se povežu direktno na nju. Trenutno, fokus poslovanja provajdera je u protoku velikih količina podataka u sekundama ili minutima, što je dobro za 'buffer' aplikacije kao što su YouTube ili Netflix, ali ne za igrače u pravom vremenu, koji pokušavaju da prenesu veoma male količine podataka u milisekundama", napisao je on.
"Pored toga, vaša Internet konekcija možda 'skakuće' po čitavoj zemlji, umesto da direktno ode na svoj krajnji cilj, što može dovesti do lošeg kvaliteta veze i dužeg pinga u situacijama ako je server 'preko pola sveta', ali i samo nekoliko ulica dalje", objasnio je Hauzer.
Nova mreža, koja bi trebalo da bude pokrenuta krajem marta, trebalo bi da obezbedi sigurniju, pouzdaniju i bržu vezu za igrače LoL-a u Severnoj Americi i Kanadi.
"Nadamo se da će igrači na tom prostoru imati kraći ping, manje gubitaka prenosa podataka i manje prekida veze".
"Za početak, ovaj napredak osetiće većina igrača, a onda ćemo se pozabaviti provajderima čiji igrači i dalje imaju lošiju vezu", dodao je potpredsednik operacija kompanije "Riot", Ron Vilijams.
Potez "Riota" svakako zvuči ambiciozno, jer je u pitanju "samo" kompanija koja proizvodi igre, a koja će za ovo morati da odvoji ozbiljan novac i radne sate. Ali, ima smisla ako se uzme u obzir broj ljudi koji igraju "LoL" širom sveta. Trenutno je ova igra najpopularnija na svetu – ima 67 miliona igrača svakog meseca, 27 miliona svakog dana, a u trenutku najveće "gužve" svakog dana, istovremeno "LoL" igra 7,5 miliona ljudi.
Još uvek nije poznato da li će "Riot" ovaj projekat pokrenuti i u zemljama van američkog kontinenta.