Testirali smo Sony SmartWatch 2, koji se može koristiti sa svim Android telefonima koji imaju Bluetooth vezu.
Sonyjeva druga generacija pametnog sata ispravlja neke od nedostataka prve i omogućava korišćenje sata za upravljanje telefonom i njegovo lakše korišćenje.
Sa Xperijom Z1 i drugim Xperia uređajima, kao i bilo kojim NFC telefonom (Android Ice Cream Sandwich 4.0 i novijim) povezuje se preko Bluetoot/NFC veze, u štedljivom modu, koji omogućava da se baterija telefona i sata sporije troše. Prosječno, sat ćete "puniti" svaka dva, tri dana.
Klasična "satna" funkcija ovog prilično velikog pametnog sata prikazuje se u momentima kada je sat u stanju mirovanja. U tim trenucima sat se može koristiti kao i svaki drugi i u tom slučaju baterija traje daleko duže, čak i do dvije nedjelje. Kada se pipne displej osjetljiv na dodir sat se transformiše u pomoćni dodatak za telefon i prikazuje meni sličan Sony telefonima. Na sat se preko smartfona mogu ubaciti aplikacije. Takođe, SW2 je gotovo dvostruko jeftiniji od Samsungovog Galaxy Geara, otporan je na vodu i izrađen od kvalitetnijih materijala, bolje završne obrade.
Displej sata je urađen u Transflective tehnologiji, koja omogućava jasnu čitljivost i na otvorenom, dijagonala mu je 1.6 inča, a rezolucija 220 x 176 piksela. U paketu sa satom stiže metalni, prilično dugačak, ali podesiv kaiš, kao i dodatni silikonski kaiševi, u modernim bojama, koji se ne mijenjaju baš lako, ali bi svaki „sajdžija" trebalo da ih zamijeni bez problema. Kućište sata je otporno na prskanje, kratkotrajno potapanje, grebanje i prašinu, a namjena i oblik su idealni za rekreativce i sportiste, koji na ruci uvijek mogu da prate informacije o uspješnosti treninga.
Preko sata možete koristiti kameru, muzički plejer, čitati poruke, upravljati funkcijama telefona, pozivima, čitati mejlove, Facebook, Twitter, gledati slike i pisati podsjetnike ili koristiti kalendar, a da telefon i ne izvadite iz džepa ili torbe. Nedostaci sata su to što nema kameru, koju Samsungov model ima, nije lagan i displej je mogao biti veće i više rezolucije.
VIDEO
(Marko Čavić, MONDO)