Tvorac popularne aplikacije smatra da je važno prihvatiti vještačku inteligenciju.
Vještačka inteligencija se u prethodnih nekoliko godina izuzetno brzo razvila i dodatno raspirila strahove da bi mogla da nas u zamijeni na radnom mjestu u bliskoj budućnosti.
Da li će se to zaista i desiti? Za određene poslove ja neminovno da hoće, iako neki smatraju da se već dešava, kao i da su masovna otpuštanja u tehnološkoj industriji prvi znaci implementacije ove tehnologije u radnu snagu. S druge strane, Mark Cukerberg je u nedavnom intervjuu rekao da masovna otpuštanja nijesu povezana sa vještačkom inteligencijom, već da kompanije vrše korekciju prekomjernog zapošljavanja tokom pandemije.
Dok se polemiše o ovom pitanju, svoje mišljenje za BBC je iznio i Ovanes Avojan, tvorac Picsart aplikacije koja danas vrijedi milijardu dolara, a koja koristi vještačku inteligenciju za obradu slika i videa.
Kako tvrdi Avojan, vještačka inteligencija neće biti ta koja će nam uzeti posao, već bi to mogli biti ljudi koji znaju kako da je iskoriste. Bivši profesor iz Jermenije savetuje da joj se ne opiremo: "Posmatrajte vještačku inteligenciju kao kopilota, kao asistenta u vašem poslu i kreativnom procesu, i prihvatite je umjesto da joj se opirete".
Iako kaže da nema razloga za strah, Avojan je upozorio da bi oni koji to ne učine mogli da zaostanu na tržištu rada, dodajući da je još uvijek potrebno vreme kako bi se osmislili različiti načini korišćenja i mogućnosti. "Ukoliko ne iskoristite ovu priliku, mogli biste da postanete nekonkurentni i manje produktivni".
Da li se slažete sa mišljenjem tvorca Picsart aplikacije? Recite nam u komentarima.