Za njegove igre se kaže da su prava mala virtuelna remek-dela, poznata po fantastičnim video sekvencama i odličnim narativom. Sada Kojima Productions ulazi u vode filma, televizije i drugih sfera zabave.
U moru nastavaka, rimejkova i blokbaster promašaja (Crna udovica, Venom 2, F9: The Fast Saga, Free Guy, Halloween Kills, Space Jam: A New Legacy, The Harder They Fall...) Holivudu je potreban dašak svežeg vazduha, kreative i drugačije perspektive. Nadamo se da će Hideo Kodžima da bude taj vetar promene koji će malo razdrmati učmalo stanje hiperprodukcije nekvalitetnih filmova u poslednjih nekoliko godina.
U postu na Twitter mreži softverska kuća Kojima Productions najavila je da otvara novu poslovnu diviziju u Kaliforniji, koja će raditi na stvarima van razvoja igara, kao što su film, televizija i druge sfere zabave.
#KojimaProductions are proud to announce that a new business division will be opening in California, USA.
— KOJIMA PRODUCTIONS (Eng) (@KojiPro2015_EN) November 22, 2021
This will explore opportunities beyond game development into film, television and other forms of entertainment.
Read more: https://t.co/fWUGl1OwPwpic.twitter.com/8dcl7STIQL
Filmovi i serije na bazi mega popularnih igara
Cilj novog studija je da odlične umetnike koji sada rade u Kojima Productions uvede u popularne delove kulture. Ovo bi trebalo da implicira da će novi studio biti zadužen na razvoju filmova i serija baziranih na popularnim video igrama kao što je na primer Death Stranding.
Da podsetimo, Death Stranding je video igra koja možda nije opravdala svoj pedigre u svojoj najbitnijoj sferi – igrivosti, ali je zato postavila domaći zadatak svim konkurentima kada su u pitanju narativ i audio/vizuelni užitak. Uostalom, ukoliko je niste igrali, pogledajte trejler.
Inače, Death Stranding je karakteristična po tome što je glavni lik baziran na pravom glumcu, što je imalo posebnu draž za sve ljubitelje The Walking Dead serijala.
Šta ste čekali?
Igre koje je pravio Hideo Kodžima godinama unazad su poznate po dugim filmskim sekvencama, koje kod pomenutog Death Stranding traju više od cela dva sata. Stoga pravo pitanje nije zbog čega je ovaj studio sada ušao u filmske vode, već zbog čega to nisu uradili ranije?