Cecin koncert na Ušću koštaće oko 650.000 eura, tvrde pojedini mediji. Priprema se "monstruozno ozvučenje", za oko 140.000 ljudi!?
Nakon što je isplatila poslednju ratu ukupne svote od 1,5 milion eura koliko joj je sud bio naložio da plati zbog malverzacija sa transferima igrača FK Obilić, folk pjevačica Svetlana Ceca Ražnatović sada je fokusirana na veliki koncert na Ušću, 28. juna.
Iako je dala priličnu svotu novca na osnovu sudske presude, doduše u ratama, Ceci ne smeta da u svoj drugi veliki koncert na Ušću uloži, takođe, ogromna sredstva.
Koliko velika?
List "Informer" tvrdi da će njen koncert na Vidovdan koštati čak 650.000 eura!
"Pjevačica je probila planirani budžet, jer je samo u tehniku već uloženo više od 350.000 eura, dok će svi ostali troškovi iznositi dodatnih 300.000 eura", navodi list svoja saznanja.
"Informer" citira pjevačicu koja kaže da je "čula od svojih saradnika da je tako".
"Ako se budžet probija zbog dolaska većeg broja ljudi od planiranog, to je onda super", rekla je Ceca i dodala da se ne bavi previše finansijskim dijelom koncerta, navodeći da je sve prepustila Aleksandru Miliću-Miliju.
"Ne volim da pričam unaprijed. Nijesam neko ko mnogo obećava. Vodim se onom starom izrekom - prvo skoči, pa reci hop. Ne želim da najavljujem nešto što ne mogu da sprovedem u djelo. Mi bismo, možda, nekada, našoj publici i žejleli da pružimo spektakl poput onih koje prave Bijonse ili Dženifer Lopez, ali zbog finansijske situacije nijesmo u mogućnosti da priuštimo publici sve što bismo željeli", kaže folk pjevačica.
Milan Berar, vlasnik firme "Studio Berar", koja rentira ozuvučenje i drugu tehniku, kaže za isti list da ne želi da otkriva koliko će novca biti uloženo u tehniku za Cecin koncert, ali je dodao:
"Generalno, za događaje poput ovog, na kojem se očekuje više od 100.000 ljudi, ulaganja teško da mogu da budu manja od 300.000 eura. Spremali smo tehniku za 50.000 do 60.000 ljudi, ali kada je počela prodaja karata, iz dana u dan morali smo da dodajemo tehniku i sada će, prema kapacitetima ozvučenja, Cecu moći da čuje 137.000 ljudi".
(MONDO - foto: MN Press)