Hvala što ste nam poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

ZNAO JE GDE ĆE MESI ŠUTNUTI PENAL ZBOG 1 STVARI: Golman Reala otkrio taktiku posle meča - tako je "začarao" gol!

Autor Gordana Bojanić Izvor mondo.rs

Argentinac ni na osmom uzastopnom meču protiv Reala nije uspeo da zatrese mrežu.

Mesi Kurtoa penal Izvor: Profimedia/Twitter/CBSSportsGolazo/SadaqatullahJr/Printscreen

Fudbaleri Pari Sen Žermena uspeli su da savladaju Real Madrid 1:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona, posle sjajnog pogotka Kilijana Mbapea u 94. minutu meča.Taj gol je naterao i Tjerija Anrija da "poludi", a susret je obeležio i neiskorišćeni penal Lionela Mesija. Posle meča, Tibo Kurtoa je otkrio kako je znao gde će Argentinac šutirati!

Golman Real Madrida bio je junak ekipe sve do tog 94. minuta i pogotka koji je ipak srušio "kraljevski klub". On je u 62. minutu bio oči u oči sa Mesijem, uspevši da mu odbrani udarac sa 11 metara.

Belgijanac je otkrio i kako je birao u koju strani da se baci ne bi li odbranio udarac.

"Očigledno je da Mesi šutira mnogo penala i zato je bilo teško pogoditi gde će šutirati", počeo je Kurtoa za "BT Sport".

"Promašio je nekoliko penala u njegovu levu stranu i mislio sam da je očigledno da će gađati moju levu stranu. Možda kroz sredinu, jednom je tako dao gol protiv Lajpciga. Ali rekao sam 'okej, idem u levo' i napravio sam dobru odbranu", rekao je Kurtoa.

Da je Kurtoa dobro odradio "domaći zadatak", pokazuje i činjenica da je od prethodnih pet penala, Mesi čak četiri izveo baš tamo gde mu je Belgijanac odbranio udarac.

Time se nastavila slaba serije Mesija protiv Real Madrida - nije postigao gol na poslednjih osam mečeva protiv "kraljevskog kluba".