"Vladimir Maraš & banda" predstavljaće Crnu Goru na velikom gala džez koncertu "Made in New York Jazz Festival" koji će 3. maja biti održan u Tribeca Performing Arts Center u Njujorku.
“Poziv sa ovako referentnog festivala od velikog je značaja jer i mene kao autora ali i našu zemlju stavlja na mapu važnih džez destinacija. Organizatori festivala uputili su poziv autorima iz cijelog svijeta da učestvuju na ovom prvom svjetskom onlajn džez takmičenju te da je žiri sastavljen od istaknutih džez umjetnika od preko 16 hiljada kandidata iz cijelog svijeta izabrao osam autora koji će, po njihovom mišljenju, svojom muzikom najkvalitetnije predstavili podneblje iz kojeg dolaze”, izjavio je Vladimir Maraš.
On je najavio da će se u Njujorku predstaviti obradom pjesme "Poljem se vija" kao i još jednom numerom sa mog drugog albuma "Letters from Montenegro".
“Plan je da u drugom dijelu koncerta nastupim sa proslavljenim umjetnicima, bubnjarom Rendi Brekerom i trubačem Leni Vajtom što mi predstavlja veliku čast i na neki način daje poseban značaj mom autorskom radu”, rekao je Maraš.
Uz Maraša u “crnogorskoj delegaciji” na sceni u Njujorku biće muzičari Milorad Jovović, dva člana džez orkestra RTS - saksofonista Ljubiša Paunić i trubač Vladimir Krnetić, kao i dvojica Njujorčana, bubnjar Erik Kal i bas gitarista Derik Nivergeld.