• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste nam poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Umro Frenki Nakls

"Kum čikaške haus muzike" Frenki Nakls umro je u 59. godini

Dobitnik Gremi nagrade preminuo je usljed komplikacija koje su nastale kao posljedica dijabetesa, piše "Čikago tribjun". Njegov dugogodišnji poslovni partner Frederik Danson je rekao da je Frenki iznenada preminuo u ponedjeljak u svom domu, dok je DJ Dejvid Morales ovu vijest komentarisao na Twitteru.

"Sa velikom tugom vas obavještavam da je moj dragi prijatelj preminuo. Ne mogu da pišem u ovom trenutku, žao mi je", napisao je DJ.

Vodeća ličnost dens i haus muzike je sarađivala sa Majklom Džeksonom, Luterom Vandrosom, Dajanom Ros, sastavom Eternal i Toni Brekston, a njegova muzika je inspirisala mnoge, uključujući Daft Punk i Pola Oukenfolda.

Frenki Nakls je rođen u Bronksu 1955. godine. Muzikom je počeo da se bavi početkom sedamdesetih sa Lerijem Levanom. Vjeruje se da je termin "haus" muzika nastao 1977. godine kada je Frenki nastupao u klubu "The Warehouse" i kada je njegov stil postao prepoznatljiv, pa su ljudi po prodavnicama nosača zvuka tražili "onu haos muziku koja se pušta u klubu 'Warehouse'".

Nakls je obolio od dijabetesa 2000. godine, a prije toga je imao problema i osteomijelitisom, nakon što je polomio stopalo na nekoliko mjesta dok je skijao u Švajcarskoj.

Iako su mu doktori savjetovali da "batali karijeru" Nakls je nastavio sa nastupima. 2008. godine mu je amputirano stopalo.

"Isplakao sam se, a onda se osjetio hiljadu puta bolje", pričao je tada DJ.

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA