Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"Folksvagenu" tri nagrade za inovacije

"Folksvagen grupa" osvojila je, nagrade za inovacije "Žuti Anđeo 2012", koje svake godine dodjeljuje najveći automoblski klub u Evropi ADAC.

"Folksvagenu" tri nagrade za inovacije Izvor: MONDO

U kategoriji "Inovacije i životna sredina", nagrađene su kočnice za lančane sudare. Taj sistem se automatski aktivira poslije početnog sudara, sa ciljem da smanji ozbiljnost nezgode i izbjegne bilo kakve sekundarne sudare, ako je moguće. Sistem će kao značajna inovacja za ukupnu sigunost vozila, biti uključen u novu generaciju "golfa".

U kategoriji "Auto", pobijedio je "audi Q3" , a čitaoci "ADAC Motorwelt" časopisa su ga odabrali između 40 novih vozila.

Među vozilima koja su se nadmetala u kategoriji "Auto budućnosti" pobijedio je "pasat TSI" na prirodni gas, koji prema ocjeni stručnjaka ima najveću praktičnost, ekonomičnost, kompatibilnost sa životnom sredinom i sigurnost.

U kategoriji "Kvalitet", gdje su ocjenjivana vozila, koja su na tržištu najmanje tri godine, "Folksvagen" je osvojio drugo mjesto sa vozilom "audi 5" i treće sa "škodom superb".