Digli i helikoptere!

NARKO BOS IZ SRBIJE PONOVO POKUŠAO BJEKSTVO IZ PERUANSKOG ZATVORA

Autor Kristina Stevović Izvor mondo.rs

Njegovo prebacivanje je bila spektakularna akcija, a u vazduhu su bili angažovani i helikopteri.

Izvor: Printscreen

Jedan od vođa takozvanog klana Amerika, Zoran Jakšić, koji trenutno služi kaznu zatvora od 25 godina u Peruu zbog šverca 800 kilograma kokaina, opet je navodno pokušao da pobjegne iz zatvora. Naime, istražitelji su saznali da Zoran Jakšić opet planirao da pobjegne, pa su tako brzo reagovali.

"Jakšić je uz velike mjere bezbjednosti, koje su uključile i helikoptere iz nacionalne policije, prebačen u strogo čuvani zatvor u vojnoj bazi Kalao. Ova velika i spektakularna akcija prebacivanja Zorana koji je na tamošnjim prostorima usko vezan sa meksičkim kartelom 'Sinaloa' održana je u srijedu veče", prenose peruanski mediji.

Detalji akcije prebacivanja Jakšića u vojni zatvor su poznati, a zbog njega je bio mobilisan čitav kontigent specijalnih jedinica.

"Zbog njegovog premještaja mobilisan je čitav kontingent agenata iz specijalne jedinice SUAT kako bi osujetili eventualni pokušaj Jakšićevih ljudi da ga oslobode. Takođe, dva helikoptera sve vrijeme su nadgledala cijelu rutu, sve dok Jakšić nije bezbjedno ušao u vojnu bazu", navode mediji. 

Vlasti u Peruu do sada nisu objavile detalje o najnovijem planu bjekstva Jakšića.

Zoran Jakšić je i ranije pokušavao da pobjegne iz peruanskog zatvora. Tako je krajem prošle godine policija  te zemlje otkrila tunel dugačak 200 metara u blizini zatvora "Kastro". Tom prilikom peruanska policija je saznala da je Jakšić planirao bjekstvo.

"U februaru 2019, najverovatnije kad je shvatio da neće moći da iskoristi tunel, Zoran je pokušao da pobjegne kad su ga stražari sprovodili na ljekarski pregled", naveo je tada izvor iz istrage i dodao:

"Navodno, požalio se na tegobe, pa je odveden u bolnicu, ali je bjekstvo spriječeno".

Zoran Jakšić je uhapšen u julu 2016. godine u akciji američke DEA u trenutku kad je s lažnim dokumentima pokušao da pobjegne u Ekvador. Tokom istrage je utvrđeno da je tokom skrivanja u Južnoj Americi koristio 46 identiteta.