Nenad Alajbegović (39) koji je sinoć ranjen na Novom Beogradu, već je bio na meti napadača prošle godine, piše Kurir
On je u junu upucan u stomak i sa teškim povredama prebačen u bolnicu, ali nije htio da otkrije ko ga je upucao nasred ulice i zašto.
Nenad Alajbegović (39), zvani Alibeg, bivši vođa Partizanove navijačke grupe "Zabranjeni" ima podebeli policijski dosije sa više od 60 krivičnih prijava za najteža djela.
"Moguće je da je u pitanju obračun navijačkih grupa, ali je vjerovatnije da je upucan zbog nekih neraščišćenih kriminalnih poslova - navodi izvor Kurira. Alajbegović je dobro poznat policiji, a prema podacima iz policijske evidencije, prvi put je privođen kad je imao samo 12 godina, dok još nije bio krivično odgovoran. Već sa 16 godina je prvi put osuđen kao maloljetnik i poslat je u Vaspitno-popravni dom u Kruševcu.
Nakon izlaska iz "Sivog doma", kako popularno zovu ovaj maloljetnički zatvor, Alibeg je nastavio po starom. Više puta je privođen, a 2009. godine je sumnjičen i za ubistvo u Zemunu, ali u sudu u petak nisu mogli da nam potvrde da li je zbog toga i procesuiran i osuđen.
Već do 2011. godine u dosijeu je imao 68 krivičnih prijava i do tog perioda je ukupno tri puta osuđen na zatvorsku kaznu - zbog nanošenja teških tjelesnih povreda, posjedovanja nelegalnog oružja, ali i zbog privrednog kriminala.
Nakon što je odslužio te kratkotrajne kazne, za Nenada se čulo 2015. godine, kada je uhapšen u Banjaluci, gdje se skrivao jer ga je beogradska policija tražila zbog razbojništva. Prilikom hapšenja u Republici Srpskoj u stanu koji je koristio policija je pronašla više od 800 tableta ekstazija i manju količinu marihuane.
Nenad je, inače pripadnik i jedan od vođa Partizanove navijačke grupe "Zabranjeni", koja je već godinama u žestokom sukobu sa suparničkom frakcijom "Alkatraz". Policajci i stručnjaci iz oblasti bezbjednosti su u više navrata isticali da u pozadini navijačkih sukoba nije samo prevlast na tribini, već kontrola narko-tržišta u Beogradu i ostalih kriminalnih poslova, u kojima su "obični" navijači, bliski vođama, praktično njihovi vojnici, piše Kurir.
I Nenadov brat Dejan je bio jedan od vođa navijača Partizana, ali on je ubijen još prije 15 godina.