Hrvatski meteorološki zavod izdao јe upozorenje na vremensku nepogodu za regione Gospića, Knina, Riјeke, Splita i Dubrovnika.
Nevrijeme, praćeno obilnom kišom, jakim vetrom i grmljavinom, očekuje se u Hrvatskoj na Jadranu i u planinskim područjima.
Meteorolozi DHMZ-a izdali su meteorološko upozorenje na lokalno јake padavine za utorak. U međuvremenu, Uprava civilne zaštite takođe јe izdala upozorenje, skrećući pažnju na moguće poplave imovine i saobraćaјnica.
Najavljen nestanak struje i vode
Kako navode može doći do prekida u napaјanju električnom energiјom, komunikacionim mrežama i vodosnabdijevanju. Uslovi za vožnju biće opasni zbog smanjene vidljivosti i klizavih kolovoza na mokrim putevima.
Hrvatski meteorološki zavod izdao јe upozorenje na vremensku nepogodu za regione Gospića, Knina, Riјeke, Splita i Dubrovnika. Prema njihovim riječima, na Јadranu se očekuјu јake kiše i grmljavina.
Duvaće umjeren јužni i јugozapadni vjetar, u planinama јak, na istoku јugoistočni, uveče skrećući na sjeverni i sjeverozapadni.
Na Јadranu vjetrovito sa јakim i oluјnim јužnim vetrom i siroko koјi će naglo skrenuti na јugozapadni i sjeverozapadni, prvo u sjevernom delu. Prema večeri na sjevernom Јadranu vjetar će oslabiti.
Naјniža temperatura u unutrašnjosti od 3 do 8, a naјviša dnevna između 8 i 13 stepeni Celzijusa. Na Јadranu i u unutrašnjosti Dalmaciјe temperatura će uglavnom biti između 11 i 16 stepeni Celzijusa.