Region

Školskog druga tukao do smrti: Osuđen ubica (19) tinejdžera iz Leskovca

Autor Marina Letić

Tragično nastradali tinejdžer pohađao je treći razred Škole za tekstil i dizajn čiji je đak donedavno bio i osamnaestogodišnjak koji ga je usmrtio.

Izvor: Facebook/screenshot

Nemanja A. (19) iz Leskovca osuđen je danas na 12 godina zatvora zbog ubistva školskog druga, sedamnaestogodišnjeg A.I. Viši sud u Leskovcu prvostepenom presudom oglasio ga je krivim za krivično djelo ubistvo za koje je propisana kazna zatvora od pet do 15 godina.

Hranitelj ubijenog dječaka Goran Veličković koji je prisustvovao izricanju presude, kazao je da je zadovoljan visinom izrečene kazne ali da to što će ubica otići u zatvor neće ublažiti njegov i bol njegove supruge.

"Teško je biti zadovoljan bilo kakvom kaznom jer to našeg A. neće vratiti. Ipak, uzimajući u obzir da je maksimalna kazna zaprijećena za ubistvo 15 godina, dobro je da je dobio 12. Plašili smo se da će se izvući sa nekom kaznom od pet, šest godina. Sudija je bio mišljenja da na njegovoj strani ipak ima olakšavajućih okolnosti, nije ranije osuđivan pa mu je izrekao 12 godina zatvora", kaže Veličković.

Izvor: Kurir televizija

Hranitelj ubijenog dečaka skupljao je snagu da svaki put dođe na suđenje iako mu to nije bilo nimalo lako.

"Ubistvo nas je potpuno razorilo, ja sam od muke dobio upalu pankreasa, bio sam zbog toga u bolnici. Mada je prošlo dosta vremena i ja i moja supruga a posebno njegov brat koji je takođe kod nas na hraniteljstvu, mnogo smo i dalje potreseni. Njegov brat ne može ni na grob da ode, nismo mu dozvolili ni da prisustvuje suđenju da ga ne bismo dodatno potresalo", nastavlja Veličković.

Naglašava da mu je posebno teško palo što ubica dječaka o kome je brinuo kao roditelj, nije pokazao nimalo kajanja niti žaljenja.

"Tokom čitavog postupka govorio je da se ne osjeća krivim iako su svi dokazi bili protiv njega, uključujući i obdukcijski nalaz koji je pokazao da ga je tukao dok ga nije ubio. Na sudu je svjedočila i njegova bivša djevojka koju je tužilac pitao da li je bio nasilan. Ona je potvrdila da je tukao te da ga je zbog toga ostavila. Sve to pokazuje o kakvom se mladiću radi, očigledno je da on nema empatije niti brige za druge ljude. Nakon izricanja presude, vraćen je u pritvor, čujem da na ovu presudu ima pravo žalbe ali ja se nadam da će ova kazna opstati", rekao je Veličković.

"Hoćemo da mu podignemo spomenik!"

Govoreći o gubitku, Veličković je kazao da su posvećeni očuvanju uspomene na njega.

"I on i njegov brat su imali težak život, mi smo se potrudili da im pružimo dom i roditeljsku ljubav. Mnogo nas boli što se njegov život završio tako rano i na tako tragičan način. Planiramo da mu u što skorije vrijeme podignemo spomenik, čim skupimo novac za tu namjenu", zaključio je ovaj Leskovčanin.

A.I. je 27. novembra prošle godine u Vlajkovoj ulici u Leskovcu do smrti tukao tinejdžer sa kojim je jedno vrijeme bio u istoj školi. U istrazi kao mogući motiv zločina pomenuta je ljubomora zbog djevojke sa kojom su se obojica zabavljali.

"Nisam imao pojma ni da se on viđa sa tom djevojčicom za koju će se ispostaviti da je ranije bila u vezi sa njegovim ubicom. Ja čak ni ne vjerujem da je bio sa njom u vezi, bio je još dijete, mislim da su se samo družili i da joj je vjerovatno pravio društvo dok je čekala autobus jer je živjela u jednom selu u okolini Leskovca. Ona je bila jedan od svjedoka na saslušanju pred tužilaštvom i kako sam čuo, rekla je da se zabavljala sa tim momkom koji je ubio A.I. ali da ga je ostavila jer je bio nasilan prema njoj. Meni je ona poslala neke snimke kako se sa A. drži za ruke, te kako mu u učionici crta srce i piše "Za Akija", izjavio je hranitelj ubijenog tinejdžera.

Tragično nastradali tinejdžer pohađao je treći razred Škole za tekstil i dizajn čiji je đak donedavno bio i osamnaestogodišnjak koji ga je usmrtio. Sa starijim bratom odrastao je u domu Gorana i Zorice Veličković koji su im postali hranitelji kada je imao samo šest godina. Veličkovići su planirali da mu 17. decembra prošle godine proslave 17. rođendan.

Na prvostepenu presudu Višeg suda u Leskovcu može i tužilaštvo i odbrana imaju pravo žalbe Apelacionom sudu u Nišu.

 (Nova/MONDO)