Region Ohrida potresla su sinoć još tri slabija zemljotresa. Uspaničeni građani noć proveli na ulici.
Zemljotres jačine 3,5 stepeni po Rihterovoj skali registrovan je u 20.28 časova, prenela je MIA.
Nešto ranije, oko 20.00 časova, zemljotres jačine 3,9 stepeni po Rihterovoj skali osetio se u Ohridu, a prethodio mu je potres jačine 3,5 stepeni po Rihterovoj skali, registrovan u 18.14 čaosva u jugozapadnoj Makeodniji.
Epicentar sva tri zemljotresa bio je na području Ohrida.
Najjači zemljotres jačine 5,0 stepeni po Rihterovoj skali juče se dogodio na tom području u 13.18 časova, zbog čega su stanovnici Ohrida prilično panično reagovali, iako je prouzrokovao smao majnu materijalnu štetu.
Ohrid: Zemljotres, osetio se u okolnim državama
Naime, mnogi građani Ohrida i turisti proveli su noć pod vedrim nebom.
Predstavnici lokalne samouprave, Instituta za zemljotresno inženjerstvo iz Skoplja /Izis/ i Seizmološke opservatorije Prirodno-matematičkog fakulteta u Skoplju sinoć su održali sastanak s ciljem smirivanja građana, koji su zabrinuti za bezbjednost nakon serije zemljotresa koji potresaju Ohrid i okolinu više od dvije sedmice.
Tokom sastanka istaknuto je da je zemljotres jačine oko pet stepeni po Rihteru očekivan u ohridskom seizmološkom području, prenose skopski mediji.
Posljednji veliki zemljotres na području Ohrida registrovan je 1911. godine i on je bio jačine šest stepeni po Rihterovoj skali.
PANIKA u Ohridu: Za 15 dana 800 zemljotresa!
Stručnjaci su uputili poruke da građani ne strahuju, budući da su prilikom gradnje objekata nakon 1964. godine poštivane odredbe zakona i takve građevine mogu da izdrže i jače zemljotrese od jučerašnjeg.
Stručnjaci su kao razlog za zemljotrese u ohridskom seizmološkom području naveli tektonske pokrete zemljanih ploča dugačkih oko 20 kilometara u rasponu između Ohrida i Resena.
Od 18. juna, kada se desio prvi, do danas je na ohridskom području registrovano više od 1.000 potresa.