Mještani vrha apeluju na nadležne da valorizuju turištičke potencijale ovog dijela bjelopoljske opštine.
Do sela Vrh dolazi se krivudavom makadamskom džadom. Selo ima jedva desetak domaćinstava, a nekada je tvrde negovi žitelji, dosta naseljeno i čula se graja u područnom odjeljenju škole koja je zatvorena početkom 90-ih godina prošlog vijeka.
Ono što karakteriše ovo selo jeste postojanje nekoliko pećina koje na žalost još nijesu podrobnije istražene, ali zato jesu devastirane.
''Ovo naše lijepo selo po svojim priorodnim karakteristikama jedno je od najljepših na poručju opštine. Ipak pećine koje imamo i koje su nam za ponos, u poslednje vrijeme su devastirane smećem koje se na njihovim ulazima baca u neprimjerenim količinama. Ulaz jedne, i to ne najveće, prosto je zatrpan smećem'', kazao je za Dan nastavnik u penziji, Radoje Veličković.
Reljef sela Vrh karakterišu podzemni kraški oblici od kojih su najinteresantnije pećine. U predjelu zaseoka Vrtača nalaze se manje pećine u kojima su se čobani krili od kiše. Tu su pećina u Dugom Dolu, zatim u Licima i Selimina pećina pored Čamparskog puta. U samom centru sela nalaze se tri veće pećine. Ispod jedne od njih se nalazi nesipitano podzemno jezero, gdje se nalazi i veliki kamen koji svojim spoljašnjim izgledom podsjeća na nekadašnje kamene peći koje su korištene u starim vremenima, prenosi Dan
Druge dvije pećine su povezane podzemnim usjecima.
Sada je prvi put speleolog Željko Madžgalj počeo da ispituje pećine za koje Veličković kaže da se nalaze u nekoj drugoj zemlji bile bi odavno valorizovane i postale bi turistički bum.
Iz DOO ''Komunalno Lim'' obećavaju da će, iako je podruje sela Vrh dosta udaljeno od grada, uraditi sve da očiste ulaze u ove pećine i tako ih pripreme za dalja istraživanaj. Oni apeluju na mještane da prestanu odlagati otpad na ulazima u pećine kako bi mogle biti turistički valorizovane, prenosi Dan.