Za ubistvo Miloša Peruničića (41), prije mjesec dana u Marbelji, španska policija osumnjičila je i uhapsila u Barseloni Nemanju Simića (22), Nikolu Devića (33) i Duška Šćekića (29).
Oni su, prilikom privođenja, kod sebe imali lažna hrvatska dokumenta, ali je utvrđeno da je riječ o srpskim državljanima, porijeklom iz Crne Gore, piše Kurir.
Četvrta osoba, kojoj su lisice stavljene u Marbelji, puštena je da se brani sa slobode.
Prema nezvaničnim saznanjima Kurira, njemu se na teret stavlja da je organizatorima zločina pružao logistiku i pomoć u skrivanju posle likvidacije. On je, takođe, sa ovih prostora.
Praćeni zbog droge
Sva četvorica uhapšena su početkom nedelje u sklopu veće policijske akcije, jer su duže vrijeme praćeni zbog trgovine narkoticima. Paralelno sa tom istragom teklo je i istraživanje egzekucije u luksuznom dijelu popularnog španskog ljetovališta.
"Analizom baznih stanica mobilne telefonije došlo se do imena mogućih počinilaca", navodi izvor Kurira iz istrage.
"Praćeno je njihovo kretanje i tada je utvrđeno da su kritičnih dana boravili u Marbelji. Pregledani su i snimci sa nadzornih kamera sa nekih objekata i donekle je rekonstruisano njihovo kretanje prije, za vrijeme i posle ubistva".
Peruničić je ubijen dok se vraćao kući iz prodavnice. Ubice su mu prišle na pješačkom prelazu i u njega, iz oružja sa prigušivačem, ispalili desetak hitaca, od kojih ga je pogodilo šest. Bio je na mjestu mrtav. Napadač je, potom, pobjegao motorom "kavasaki", na kom ga je čekao saučesnik.
Motiv ubistva
Španska policija iznijela je mogući motiv za Peruničićevu likvidaciju i pominje se sukob kotorskih kriminalnih klanova. Ipak, ne isključuje se mogućnost da je do sukoba između njega i suprotstavljene ekipe došlo zbog trgovine narkoticima.
Peruničić je rođen u Baru, ali je živio u Beogradu sve do 2013, kada se preselio u Španiju. Tamo je koristio lažni identitet i papire. Imao je falisifkovana dokumenta BiH na ime Slaviša Zdravković.
O njemu se pisalo da je blizak barskom klanu, tačnije vođama Alanu Kožaru i Jovanu Đuroviću. Preko njih je, navodno, bio povezan i sa škaljarskom "ekipom". Na Pirinejskom poluostrvu vrlo brzo je ušao u "posao" sa drogom. Španska policija vrlo brzo mu je ušla u trag i prvi put je u ovoj zemlji uhapšen 11. septembra 2014. On i dvojica Španaca bila su optužena i osuđena za krijumčarenje 31 kilograma kokaina. Tužilaštvo je tražilo 13, ali je, na kraju, dobio šest godina robije.
Španski mediji su prenijeli informacije iz zatvora u Botafuegosu u Algecirasu, da je imao dobro vladanje, bez incidenata, zbog čega je imao određene privilegije, koje su podrazumijevale često izlaženje na slobodne vikende. Prošle godine je izašao sa izdržavanja kazne i uselio se u luksuzni apartman u elitnom delu Marbelje, gdje su ga godinu dana kasnije i ubili.