Crna hronika

SDT: Stanišići pokušali da ubiju Krstovića po nalogu Vujotića i Živkovića

Autor mondo.me Izvor Vijesti

Specijalno državno tužilaštvo pokrenulo je krivični postupak protiv više osoba okrivljenih, za krivična djela stvaranje kriminalne organizacije, teško ubistvo u pokušaju i pomoć učiniocu poslije izvršenog krivičnog djela.

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

Raško i Radmila Džankić i M.Č se sumnjiče da su pružali pomoć pojedinim pripadnicima kriminalne organizacije, nakon izvršenja krivičnog djela teško ubistvo u pokušaju, krijući ih, odnosno prebacajući ih van graničnog prelaza iz Crne Gore u susjednu državu, prenosi portal "Vijesti".

Specijalno državno tužilaštvo (SDT) pokrenulo je krivični postupak protiv više osoba okrivljenih, za krivična djela stvaranje kriminalne organizacije, teško ubistvo u pokušaju i pomoć učiniocu poslije izvršenog krivičnog djela.

Kako je saopšteno iz SDT-a, Radosav Stanišić i Saša Stanišić se sumnjiče da su pokušali u januaru 2020. godine da ubiju Igora Krstovića po nalogu Radoja Živkovića Žutog i Milana Vujotića.

Kako je saopšteno iz SDT-a, donijeta je naredbu o sprovođenju istrage i pokrenulo krivični postupak protiv Živkovića i Vujotića, za krivična djela stvaranje kriminalne organizacije i teško ubistvo putem podstrekavanja, Radosava Stanišića i Saše Stanišića, za krivična djela stvaranje kriminalne organizacije i teško ubistvo u pokušaju, a protiv Raška Džankića, Radmile Džankić i M.Č. za krivično djelo pomoć učiniocu poslije izvršenog krivičnog djela.

"Predmet istrage je djelovanje kriminalne organizacije koju su organizovali okrivljeni R.Ž. i M.V., čiji pripadnici su postali okrivljeni R.S. i S.S., optuženi V.S. i D.B. i pokojni S.K., u 2019. i 2020. godini, sa ciljem lišenja života oštećenog I.K., pripadnika suprotstavljene kriminalne organizacije, iz bezobzirne osvete i koristoljublja, na kojeg je, 28. januara 2020. godine, u Zeti, ispaljeno najmanje 28 projektila koji su mu nanijeli teške i po život opasne tjelesne povrede, ali je smrt oštećenog spriječena ljekarskom intervencijom", saopšteno je iz SDT-a.

Dodaje se da su okrivljeni Raško i Radmila Džankić i M.Č pružali pomoć pojedinim pripadnicima kriminalne organizacije, nakon izvršenja krivičnog djela teško ubistvo u pokušaju, krijući ih u svom domaćinstvu, odnosno prebacajući ih van graničnog prelaza iz Crne Gore u susjednu državu, pišu "Vijesti".

"U naredbi o sprovođenju istrage, Specijalno državno tužilaštvo je predložilo sudiji za istragu Višeg suda u Podgorici da okrivljenima R.S., S.S., R.Dž. i R.DŽ. odredi pritvor, dok je okrivljeni M.V. od ranije u bjekstvu, okrivljeni R.Ž. izdržava dugotrajnu kaznu zatvora u inostranstvu, a okrivljeni M.Č. je u pritvoru u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija, u drugom krivičnom postupku. Protiv optuženih V.V. i D.B. je ranije podignuta optužnica zbog istih događaja, koja je potvrđena i krivični postupak pred Višim sudom u Podgorici je u toku", saopšteno je iz SDT-a.