Crna hronika

ČOKOVIĆ NEGIRAO DA JE PRODAVAO "KSALOL" MALOLJETNICI

Autor Balša Janković Izvor Vijesti

On je to kazao u Višem sudu pred kojim u ponovnom postupku odgovara zbog krivičnog djela neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Bjelopoljac Vehbo Čoković kazao da je da pokojnoj maloljetnoj A.V. iz Cetinja nije davao, poklanjao niti prodavao "ksalol".

On je to kazao u Višem sudu pred kojim u ponovnom postupku odgovara zbog krivičnog djela neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga, prenose Vijesti.

Vlasnik diskoteke "Herc" optužen je da je u periodu od 20. do 24. juna 2021. godine maloljetnici neovlašćeno prodao "ksalol".

On je negirao krivicu ističući da nikada u životu nikom ne bi dao bilo koju drogu.

"U međuvremenu sam veoma slabog imovnog stanja, lokal u kući je zatvoren", kazao je Čoković.

Prema optužnici maloljetnici je prodao tri table "ksalola", koje sadrže po 15 tableta, od kojih jednu tablu za osam eura, a druge dvije za neutvrđeni iznos novca.

Drogu su službenici bjelopoljske policije pronašli 24. aprila 2021. prilikom obavljanja uviđaja, u kući Ramiza Čokovića, brata okrivljenog, u čijoj je kući A. V. stanovala, i pronašli ostatke dva dijela tabli od prodatih tableta "ksalol".

Vehbo Čoković je uhapšen maju 2022. nakon što je bjelopoljsko Više tužilaštvo u martu te godine naložilo ekshumaciju tijela Cetinjanke koja je preminula u bolnici, nakon osam mjeseci liječenja od, kako se sumnja, predoziranja drogom.

Njena drugarica Anđela Vesković je kazala pred tužiocima da je Čoković tablete predao u apartmanu svoje diskoteke "Herc" i da mu je Cetinjanka za to platila osam eura, prenose Vijesti.

Veskovićeva i pokojna A. V. prije smrti Cetinjanke radile su u istom ugostiteljskom objektu.

Svjedokinja nije neposredno saslušana u sudnici, a nakon neodazivanja na sudski poziv sudija Dragan Mrdak je naložio njeno privođenje na sljedeće ročište, koje je zakazano za 4. mart.

Prema ranije pročitanom iskazu, svjedokinja je tužiocu ispričala da je Čoković i ranije prodavao te i druge tablete.

Tada je tvrdila i da je Čoković, nakon što je A. V. smještena u Klinički centar, zaustavio u Podgorici i prijetio smrću njenom dvogodišnjem djetetu, tražeći da ne svjedoči protiv njega.

Navodno, tada joj je i rekao da "ima ljude za to", ali i da je od majke sada pokojne tinejdžerke tražio da ne svjedoči protiv njega.

Odbrana Čokovića ukazala je ranije da je ova svjedokinja saslušana prije okrivljenog, te da je njena izjava lažna, data iz pritvora u Spužu, kao da je data u cilju konstruisanja krivično-pravne odgovornosti Čokovića.

U nastavku suđenja biće saslušan vještak psihijatrijske struke Mirjana Varagić.

U međuvremenu sud će odlučiti da li će biti saslušan svjedok Almer Mekić, čemu se usprotivila odbrana, ističući da on nema neposrednih saznanja niti je očevidac, osim što je u netrpeljivim odnosima sa Čokovićem, te da se, kako je sam naveo "bavio nekim svojim istraživačkim radom i da je sarađivao sa policijom", pišu Vijesti.

Mekić je ranije ispričao da mu je "Anel Kujović saopštio da se u mobilnom telefonu maloljetne A.V. nalazi snimak na kojem se čuje glas Čokovića, koji A. V. nudi ‘ksalol’ za 20 eura".

Dokaz o video snimku sa Jutjuba sud ranije nije uvrstio u dokaze, a odbrana je kazala da je taj iskaz "neozbiljan i da ne zavređuje čak ni ozbiljnu analizu".

Vještak Nemanja Radojević je utvrdio da je do smrti maloljetnice došlo usljed kumulativnog efekta, usljed različitih dejstava različitih supstanci.

Na DNK materijalu izuzetom sa tableta "ksalol" nađeni su tragovi pokojne A. V., i nepoznatog donora, ali ne i Čokovića.

Ranijom presudom Čoković je osuđen na četiri godine zatvora.