On to čini samoinicijativno, nakon što je, kako piše Pljevljaku, vidio “strašan objekat za njega” dok se vozio jahtom sa svojim momcima.
Lazović govorio Šariću da mu je na crnogorskom primorju našao dobru nekretninu koju bi trebalo da prisvoji. “Ako imaš što sa ovim Miškovićem, to mu uzimaj. Slikao sam ti”, predlaže policajac Pljevljaku optuženom za šverc droge, kako saznaju Vijesti.
On to čini samoinicijativno, nakon što je, kako piše Pljevljaku, vidio “strašan objekat za njega” dok se vozio jahtom sa svojim momcima.
“Danas smo te ja i Ljubo (Milović) pominjali. Bili zajedno, vozili se jahtom malo, pa sam vidio za tebe strašan objekat. Ako imaš što sa ovim Miškovićem, to mu uzimaj. Slikao sam ti”, predlaže policajac Šariću.
Nakon poruke, šalje mu fotografiju Miškovićeve vile i objašnjenje:
“Vila na Porto Rosa”...
U Skaj komunikaciji u koju “Vijesti” imaju uvid, ne vidi se što je Šarić odgovorio, ali ni Lazović nije dalje insistirao da Pljevljak “uzme” imovinu Miškoviću.
Tog dana prepiska među njima završena je fotografijom sa jahte koju šalje policajac.
Na njoj se vide Lazović i njegova ekipa policajaca.
Miškovićeva vila sagrađena je u mjestu Male Rose, nadomak prestižnog kompleksa Luštica bej.
Na imanju od oko 1.500 kvadratnih metara, izgrađena je kuća od oko 600 kvadrata, veliki bazen sa spa-centrom i teniskim terenima, a imanje se prostire do mora, sa sopstvenom plažom...
Prema pisanju medija, ta nekretnina vrijedna je nekoliko miliona eura, a podaci Uprave za katastar i državnu imovinu pokazuju da je u vlasništvu Geneva properties Corp.
“Vijesti” su ranije pisale da je Miškovićeva supruga, Ljiljana Mišković prije gotovo dvije decenije od Mitropolije crnogorsko-primorske za 590.000 eura zakupila plac na kom je sada vila.
To zemljište zakupili su na 99 godina, a ugovorom je precizirano da Miškovićeva može “graditi i uklanjati objekte i iste koristiti shodno svojim potrebama” i “izvršiti uknjižbu izgrađenih objekata na svoje ime”.
Plac koji su zakupili od MCP, mještanka Aneta Kaluđerović iz mjesta Klinci 1914. godine darivala je seoskoj Crkvi Sv. Arhangela Mihaila.
Dok je pripadnik nekadašnjeg Sektora za borbu protiv oprganizovanog kriminala i korupcije predlagao srpskom biznismenu da “uzme” imovinu, Šarić je bio pritvoren u beogradskom zatvoru.
Preko kriptovane Skaj aplikacije, u koju “Vijesti” imaju uvid, njemu je Lazović nudio svakojaku pomoć, s njim dijelio povjerljive informacije iz službe, obavještavao ga kako sa svojim policijskim timom zlostavlja pripadnike škaljarskog klana...
Takođe, porukama mu prenosi pozdrave od svog oca, u to vrijeme pomoćnika direktora Uprave policije za borbu protiv kriminala Zorana Lazovića.
Stariji Lazović je, prema onome što mu je sin pisao sakriven iza nika Junior New, bio ljut zbog presude kojom je Šarić u ljeto 2020. godine osuđen na devet godina zatvora, pa je, navodno, kritikovao srpskog biznismena Stanka Cana Subotića, za koga je napisao da “nije ničiji prijatelj”...
Optužbe
Specijalno državno tužilaštvo još u julu 2021. godine dobilo je transkripte koji teško optužuju Lazovića i njegovog kolegu Ljuba Milovića, ali je tadašnji specijalni tužilac Saša Čađenović u januaru prošle godine arhivirao predmet i oslobodio ih odgovornosti.
Istraga je pokrenuta četiri mjeseca kasnije i to tek kada je portal Libertas objavio prepiske policajaca sa pripadnicima organizovane kriminalne grupe kavačkli klan i njihovim beogradskim saradnicima Veljkom Belivukom i Markom Miljkovićem.
Nekadašnji tajni agent uhapšen je 18. jula 2022. godine, a SDT ga tereti ga da je kao službenik Agencije za nacionalnu bezbjednost, privremeno raspoređen u policijski SBPOKK, radio za mafiju, umjesto protiv nje.
Oni su početkom januara podigli optužnicu protiv njega, odbjeglog policajca Milovića, Radoja Zvicera, Slobodana Kašćelana, Radoja Živkovića, Nikole Spasojevića, Milana Vujotića, Duška Roganovića, Radovana Mujovića, Radovana Pantovića i Nikše Perovića, kako saopštavaju Vijesti.
Prema navodima optužnice, ta kriminalna organizacija formirana je u drugoj polovini 2020. godine i pored Crne Gore djelovala je u Južnoj Americi, Africi, Evropi i Australiji. Optuženi se terete za više teških krivičnih djela, kao što su teška ubistva, pokušaji ubistava, šverc droge, oružja i cigareta, kao i zloupotreba položaja.
Lazović je obuhvaćen i u još nekoliko predmeta SDT-a, a svi se odnose na organizovanu kriminalnu grupu kavčani.
Tokom iznošenja odbrane negirao je izvršenje krivičnih djela, tvrdeći da je članove tog klana hapsio, a ne s njima drugovao.
Iz Lazovićevog pravnog tima ranije su saopštili da izloženost njihovog branjenika javnom mnjenju i osudi traje kontinuirano više od godinu.
Konstatovali su da protiv njega ne postoji nijedan dokaz, osim poruka sa Skaj ECC aplikacije, kako saznaju vIjesti.
Šariću se u Srbiji duže od deceniju sudi za pranje novca i šverc kokaina, a prošle godine protiv njega i još 14 osumnjičenih podnijeta je optužnica za više krivičnih djela, među kojima je i teško ubistvo.
Iako je krajem 2021. godine pušten u kućni pritvor, u aprilu prošle godine uhapšen je po nalogu Tužilaštva, u međunarodnoj policijskoj akciji, zbog sumnje da je organizator kriminalne grupe koja je od 2020. godine djelovala na teritoriji Srbije, Evrope i Južne Amerike...
Toj grupi na teret se stavlja i ubistvo nekadašnjeg Šarićevog saradnika Milana Milovca zvanog Cigla, kako navode Vijesti.