Inter jedva do boda protiv Slavije, remi Liona i Zenita

Autor:

Antonio Konte je imao problema u Ligi šampiona i dok je bio trener Juventusa, ali se nije baš očekivalo da će kiksnuti protiv najslabijeg tima u grupi, odmah na startu. I umalo je izbegao poraz!

Inter jedva do boda protiv Slavije, remi Liona i Zenita Foto: Tanjug/Antonio Calanni/AP

Počela je Liga šampiona!

Prvi gol u ovogodišnjem izdanju najjačeg UEFA takmičenja delo je Serdara Azmuna, iranskog napadača iz Zenita, čiji pogodak, na sjajan pas Artjema Dzjube, nije bio dovoljan Rusima da slave u Lionu, pošto je Memfis Depaj početkom drugog poluvremena postavio konačan rezultat 1:1 (0:1).

Ipak, mnogo zanimljiviji meč u terminu 18.55 gledali smo na "Meaci" gde je Slavija igrala fantastično protiv Intera i u Prag će se vratiti neporažena.

I verovatno nezadovoljna...

INTER - SLAVIJA 1:1 (0:0)

Crveno-beli iz Praga su iznenadili Inter, imali i sreće da Lautaro Martinez ne bude precizan u dva navrata, pa su golom Olajinke u 63. minutu poveli i čuvali prednost, sve do 93. minuta kada je Nikolo Barela srećno postigao gol za izjednačenje, malo posle pogođene stative Sensija.

Neće to Interu pomoći da prođe grupu Lige šampiona, prvi put od sezone 2011/12, pošto su sa njima tu i Dortmund i Barselona, posebno posle ovakvog kiksa...

Ipak, u Slaviji će se svi setiti "onog" snimka sa žreba kada se jedan od njihovih rukovodećih u Nionu nasmejao kada su spojeni sa tri velikana, valjda svestan da će proći loše u takvoj konkurenciji, ali već u 1. kolu su pokazali da je u Ligi šampiona sve moguće.

LIGA ŠAMPIONA 1. kolo:

utorak

GRUPA E

Napoli - Liverpul (21.00) (Arena Sport 1)
Salcburg - Genk (21.00)

GRUPA F

Inter - Slavija Prag 1:1 (0:0)
/Barela 90+3 - Olajinka 63/

Dortmund - Barselona (21.00)

GRUPA G

Lion - Zenit 1:1 (0:1)
/Depaj 50 - Azmun 41/

Benfika - Lajpcig (21.00) (Arena Sport 5)

GRUPA H

Čelsi - Valensija (21.00) (Arena Sport 3)
Ajaks - Lil (21.00) (Arena Sport 4)

sreda

GRUPA A

Klub Briž - Galatasaraj (18.55) (Arena Sport 2)
PSŽ - Real Madrid (21.00) (Arena Sport 2)

GRUPA B

Olimpijakos - Totenhem (18.55) (Arena Sport 1)
Bajern - Crvena zvezda (21.00) (Arena Sport 1)

GRUPA C

Dinamo Zagreb - Atalanta (21.00) (Arena Sport 5)
Šahtjor - Mančester siti (21.00)

GRUPA D

Bajer Leverkuzen - Lokomotiva (21.00)
Atletiko Madrid - Juventus (21.00) (Arena Sport 4)

Tagovi:
Sve vijesti