Luka Jović dobio pola sata, Zinedin Zidan dobio odgovor

Autor:

Srpski as ušao je u 62. minutu umjesto Edena Azara i brzo podsjetio publiku na stadionu i kraj TV ekrana zbog čega je Real Madrid platio 60 miliona eura za njega.

Luka Jović dobio pola sata, Zinedin Zidan dobio odgovor Foto: AP Photo/Kerstin Joensson/Guliver

Luka Jović dobio je pola sata da pokaže šta zna na "Red Bul areni" u Salcburgu i za to vrijeme uspio solo prodorima sebi da obezbijedi dvije šanse za gol.

Prvu nije iskoristio, već je pokušao petom da odigra za Iska Alarkona, u drugoj je uradio sve kako treba, odličan pas u prostor Tonija Krosa prostim prijemom pretvorio u poziciju za šut, ali je njegov udarac lijevom iskosa brazilski čuvar mreže Karlos uspio da odbrani.

Na kraju: Salcburg - Real Madrid 0:1 (0:1), uz pogodak Edena Azara na pas Karima Benzeme u 19. minutu.

real madrid salcburg Foto: AP Photo/Kerstin Joensson

Real Madrid: Kurtoa - Varan, Ramos, Militao - Karvahal (od 76. Odriozola), Kasemiro (od 46. Valverde), Kros, Marselo - Azar (od 62. Jović), Isko (od 76. Vaskez) - Benzema (od 76. Vinisijus).

Trener "kraljevića" Zinedin Zidan i ove srijede uveče, na pretposlednjoj provjeri pred start sezone 2019/20, postavio je ekipu u formaciju sa trojicom štopera, što nije mijenjao do kraja, čak ni kada je u drugom poluvremenu napravio pet izmena.

Druga je bila Jović umjesto Azara u 62. minutu, nakon čega najskuplje plaćeni srpski fudbaler svih vremena nije uspio da postigne i prvi gol za Real ovog leta, ali je u nekoliko navrata podsjetio publiku na stadionu i kraj TV ekrana zbog čega je najveći evropski klub platio 60 miliona eura Ajntrahtu za njegove usluge.

Real će do prvih zvaničnih utakmica odigrati "generalku" sa Romom, pa potom gostovati Selti na vrelom "Balaidosu" u prvom kolu Primere. Madrid se nije često vraćao sa tri boda iz Viga u posljednjih pet-šest sezona.

Rezultati Reala ovog ljeta - 1:3 Bajern Minhen, 2:2 Arsenal, 3:7 Atletiko Madrid, 0:1 Totenhem, 5:3 Fenerbahče, 1:0 Salcburg.