Krenuli na osvajanje KUPA, počeli porazom od debitanta!

Autor:

Bosančić, Nikolić, Lasickas, Karišić, Živković, Stojčev... "Zmajevi" su izveli brojna pojačanja na otvaranju Superlige i doživeli poraz "na krovu" od novajlije.

Krenuli na osvajanje KUPA, počeli porazom od debitanta! Foto: MN Press

Doveli zvučna pojačanja, postavili perspektivnog trenera, najavili napad na vrh tabele i osvajanje Kupa, a onda:

Voždovac - TCS Bačka Topola 1:2 (0:1) ovog petka uveče na "krovu" na kom je zvanično otvarena Superlige 2019/20!

Debitanti u elitnom rangu takmičenja, momci trenera Zoltana Saboa, priredili su neprijatno iznenađenje "zmajevima", za koje su porazom debitovale novajlije Mološ Bosančić, Nemanja Nikolić, Justas Lasickas, Strahinja Karišić, Marko Živković i Miloš Stojčev.

"ZMAJEVI": NAPADAMO VRH, IDEMO NA KUP

"Zmajeve" je u odsustvu Radomira Kokovića, koji je stigao iz Zemuna, vodio njegov pomoćnik Sava Šašić.

Upravo je ulazak Stojčeva u igru u 62. minutu umesto litvanskog internacionalca Lasickasa doveo i do izjednačujućeg gola na susretu osam minuta kasnije, kada je 32-godišnji napadač prevario Filipovića lob udarcem sa 20 metara, ali je Vladimir Đilas imao spreman odgovor na prvenac Stojčeva u dresu Voždovca.

Već u 75. minutu strelac 20 golova prošle sezone u Prvoj ligi Srbije postigao je i prvi u Superligi za vođstvo 1:2 koje domaćin nije uspeo da stigne uprkos ofanzivnim izmenama koje su usledile (Jovan Nišić umesto Karišića i Luka Jakovljević umesto Živkovića).

TCS je poveo u 55. minutu preko Saše Tomanovića, kojem je ovo treća sezona u Bačkoj Topoli.

MONDO KVIZ: KOLIKO ZNATE O NAŠEM FUDBALU?

Uskoro opširnije...

Voždovac: Ilić - Živković (Jakovljević), Mihajlov, Mašović, Mikić - Nikolić, Kovačević - Lasickas (Stojčev), Bosančić, Karišić (Nišić) – Jevtić.

TSC: Filipović - Varga, Skopljak, Antonić, Ponjević - Arsenijević (Duronjić), Tomanović, Milićević, Tumbasević - Lukić (Rovčanin), Silađi.

POČINJE NAM SUPERLIGA: BIĆE SLAVLJA, BIĆE BRIGA

Rezultati 1. kola:

petak

Voždovac - TSC Bačka Topola 1:2 (0:0)
/Stojčev 70 - Tomanović 55, Silađi 75/

subota

Spartak - Rad (18.00)
Mladost - Radnik (20.00)
Čukarički - Napredak (20.00)
Vojvodina - Mačva (20.00)
Crvena zvezda - Javor (20.00, Arenasport 1)

nedelja

Inđija - Partizan (18.00, Arenasport 3)
Radnički - Proleter (20.00)

U 2. kolu od 26. do 28. jula sastaće se Javor - Partizan, Mačva - Inđija, Napredak - Vojvodina, Rad - Čukarički, Radnik - Spartak, TSC - Mladost, Proleter - Voždovac i Crvena zvezda - Radnički.

Sve vijesti